Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Шок для населення. Пора визнати всі проблеми

10 вересня, 15:47
8065
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Білорусь відмовилася від кредитів МВФ. О мудрий Батька. Він сказав, що МВФ – це шок для населення

А значить, не треба МВФ. Значить, треба брати гроші у Росії. І мудрості Батьки вже співають оди на українських телеканалах. Який молодець Батька. Послав МВФ.

Що зробив Батька? Замість того щоб взяти гроші у того, хто вимагає проведення реформ, бере гроші у того, хто хоче, щоб реформ не було зовсім. Це мудрість? Ви цього співаєте оди? Ви Україні це ставите в приклад? Ви хочете, щоб Україна пішла в Росію і взяла кредит? Як Янукович свого часу? А якщо ні, то до чого ці співу про мудрість Батьки?

І так, здається, від нового боргу відмовляються, щоб не заганяти онуків у борги? Так це прийнято говорити. І значить, Україна заганяє, адже бере кредит у МВФ, а Білорусь – ні, раз від нього відмовляється. Така ж логіка? Але ось біда, все трішечки навпаки. Україна, співпрацюючи з МВФ, знижує боргове навантаження. Просто тому, що МВФ змушує жити за коштами, а значить, обмежує дефіцит бюджету. І в результаті боргове навантаження, а це не абсолютне число, а відношення держборгу до ВВП, в Україні стрімко знижується.

Що відбувається, коли ви бережете населення від шоків зараз? Ви лише збільшуєте ці шоки в майбутньому

Ми починали 2017 рік з рівнем відносини держборгу до ВВП – 80%, увійшли в 2018 рік з показником 73%, а до середини літа 2018 року мали вже 63%. Що там щодо онуків і боргів, які їм залишаються. І так, в той же час, під керівництвом мудрого Батьки, який береже білоруських онуків від брудних рук МВФ, боргове навантаження на Білорусь стабільно зростає. І якщо 2016 рік вони закінчили з рівнем 46,9%, то в 2018 рік увійшли з показником 48%. Як же так? Відмовляєтеся від кредиту МВФ, і ваше боргове навантаження зростає? То, може, МВФ корисний для вашого здоров'я? І так, поки що у Білорусі борг менше, ніж у України. поки що…

До речі, в наступному році Білорусі треба погасити $3,7 млрд, а це 7,5% від ВВП. Це набагато вище, ніж належить погасити України у відсотках від ВВП. Мудрий Батька, однозначно. Рівень планування – директор колгоспу. Але зате гордий. Від МВФ відмовився. Береже своє населення від шоків. Тільки ось тепер знову доведеться торгувати суверенітетом. Щоб платити за боргами. Адже краще суверенітет продавати, але не допустити шоку для населення.

Що відбувається, коли ви бережете населення від шоків зараз? Ви лише збільшуєте ці шоки в майбутньому. Адже це так по-дитячому. У тебе болить зуб і треба піти до зубного. Але ти не йдеш. І отримуєш не тільки біль зараз, але й втрачаєш зуб в майбутньому. Так відбувається завжди, коли ви консервуєте проблеми, а не вирішуєте їх. Коли у вас немає мужності заявити, що проблеми є. Визнати їх і почати лікування.

Ви хочете реформ? Чи ви хочете консервації? Вам подобається устрій України зараз? Або ви вважаєте, що країна грає за неправильними правилами? А якщо так, то може потрібно ці правила змінити? І без МВФ це, до речі, зробити не можна. То що, ніяких шоків не можна робити? Консервуємо все як є, за прикладом Батьки? Чи ви проти консервації? І якщо так, то, напевно, потрібно проводити реформи і отримувати за це гроші, ніж не робити нічого і отримувати гроші за це.

І так, реформи можуть стати шоком для населення. Таким шоком, наприклад, були реформи в Польщі. Що відбувається після шоку? Правильно, населення починає жити краще. Що відбувається, коли ви хворобу лікуєте морфієм? Правильно, ви стаєте хворим наркоманом. Але ви не одужує. І поки ви бережете населення від шоків, ваші сусіди лікують свою економіку, і потім ваше населення виїжджає туди. Тому що там жити набагато краще. То може, варто пройти через шок, стати сильніше і жити у себе вдома?

І на останок. Білорусь відмовилася від програми МВФ рік тому. І зараз їх новий прем'єр-міністр просто відповів на питання, чому вони це зробили. Рік тому. Тож дуже свіжі новини розбурхують українське суспільство.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua