Що означає для України продовження Мінських угод

24 грудня 2015, 20:03
51
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Під кінець року всі побоювання, висловлені експертами щодо Донбасу, збулися

Мінські домовленості прогнозовано не вдалося виконати до кінця року. Хоча раніше український президент запевняв, що документ продовжувати не будуть. Потім звучали заяви про те, що, якщо хоча б один пункт не буде виконано (наприклад, не звільнені всі військовополонені або ОБСЄ не отримала доступу до всіх територіях) – це призведе до зриву домовленостей. Про це говорили відразу після Паризької зустрічі.

Словом, всі, наче мантру, повторюють, що альтернативи цим домовленостям немає, і при цьому всі розуміють: Росія не збирається їх виконувати, адже для неї піти на виконання домовленостей, вивести свої війська і бойовиків, і віддати Україні контроль над кордоном означає кінець. Після цього можливості подальшої дестабілізації нашої країни Росія втрачає.

Так, до кінця року ми виходимо з реалізацією усіх попереджень, озвучених експертами. І про те, що угоди не будуть виконуватися, і про те, що після Мінська-1 і Мінська-2 будуть ще Мінськ-3, 4 і 5, що до кінця року виконання не відбудеться.

Я і сам попереджав, що єдина цінність Мінських домовленостей у тому, щоб дати Україні шанс суттєво посилити свою обороноздатність, створити певний імідж у світі, показати справжні наміри Росії і провести в країні реформи, щоб зробити українську частину більш привабливою. Щось з цього списку нам вдалося, щось – ні, але в цілому саме за таким сценарієм події і розвиваються.

РФ може почати розгойдувати човен, використовуючи посилення активності бойовиків

Цікава заява парламентера від України Леоніда Кучми про те, що немає ні найменшого прогресу, і сторони не просуваються в питанні проведення виборів на окупованих територіях, тому що росіяни не збираються виводити звідти війська. Росіяни наполягають на тому, щоб спочатку пройшли вибори, а потім вже – виведення військ. Це повний абсурд.

Я уважно слухав аргументацію Джо Байдена та інших західних дипломатів, суть якої полягала в тому, що Україна зобов'язана виконати свою частину домовленостей і показати світу, що саме Росія їх торпедує. Байден говорив, що нам потрібно провести певні законодавчі дії – наприклад, проголосувати за зміни до закону про проведення виборів, але не робити їх чинними, поки Росія не виконає свої зобов'язання. Зараз ми дуже близькі до цієї ситуації.

Зрозуміло, що РФ не збирається нічого виконувати. Політично в Україні не можна допустити можливості проведення виборів у Донбасі, коли там не буде українського впливу, українського законодавства та можливості для українських партій брати участь у виборах.

Є небезпечний тренд щодо того, що РФ може почати розгойдувати човен, використовуючи посилення активності бойовиків – зверніть увагу на повзучу агресію на Сході. Не зовсім зрозуміло, що відбувається: за одними даними, представники ОБСЄ вже потрапили до населених пунктів, за іншими – ще ні; незрозуміло, скільки населених пунктів у сірій зоні було захоплено. Проте, очевидно одне: під Новий рік йдуть нові спроби дестабілізації.

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Інновації

Вчора, 20:00

thumb img
Куди ви пхаєтесь. Білл Гейтс закликав забути про космос і розв'язати 10 глобальних проблем планети Земля
Ігри

Вчора, 06:45

thumb img
Нові мобільні ігри, за які не соромно
Країни

Вчора, 20:43

thumb img
Шахрайство на $1,77 млрд. У Лондоні затримали ювеліра, який входив до сотні найбагатших людей Індії