Що насправді Обама сказав про Україну

14 січня 2016, 15:28
3244
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Що насправді Обама сказав про Україну - фото

Хотілося б почути від президента США більш жорсткі оцінки того, що накоїла Росія за останній час

З виступу американського президента перед Конгресом стало зрозуміло, що США розглядають питання нашої безпеки як чинник своєї безпеки

У своєму останньому зверненні до Конгресу Барак Обама дав зрозуміти, що бачить Україну серед пріоритетів політики національної безпеки Сполучених Штатів Америки. Його слова про те, що допомога нашій країні - «це не благодійність, а бажання зміцнити власну національну безпеку», багато чого вартують.

Для мене це означає, що американський президент дивиться на Україну як на фактор навіть не регіональної, а саме глобальної безпеки, розуміючи, що в протистоянні між Україною і Росією мова йде не про «містечкові інтереси». Справа виходить на світовий рівень.

Тому всі коментарі про те, що у своїй промові Обама невірно підібрав висловлювання (американський президент використав термін «клієнтська держава» щодо України - НВ) або був не той переклад, або не той зміст, не важливі. Потрібно вміти бачити за словами сенс.

А сенс цей, на мою думку, полягає в тому, що ми не сходимо з порядку денного США, а це дуже важливо. Що питання нашої безпеки вони розглядають як фактор своєї безпеки. Що питання демократії та її зміцнення в Україні для них також вкрай важливе, оскільки це гарантія прогресивного розвитку країни в цілому.

Хотілося б почути більш жорсткі оцінки того, що накоїла Росія

Тому, якщо розглядати український аспект виступу Обами, ми отримали підтвердження необхідних речей. Хоча, як завжди, ми могли б сподіватись і на більше. Ми могли б отримати більш рішучу позицію США, зокрема, у зв'язку з виконанням їхніх зобов'язань в рамках Будапештського меморандуму, від чого зараз наші західні гаранти намагаються делікатно відмовитися, стверджуючи, що в документі не передбачалося жодних юридичних зобов'язань (хоча такі зобов'язання там були і залишаються).

Зрозуміло, хотілося б почути більш жорсткі оцінки того, що накоїла Росія за останній час, почути, яку відповідальність вона понесе за свої дії. Хотілося б почути про розширення допомоги, яку США могли б надати саме в практичній, військовій сфері - не тільки навчаннями, а й озброєнням. Це вже з розряду речей, які ми хотіли б отримати, але, як казав класик, «маємо те, що маємо»: Україні доведеться виходити з існуючих реалій.

Це, звичайно, не означає, що ми повинні покірно приймати все, що відбувається: за своє щастя потрібно боротися.

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Інновації

Сьогодні, 20:00

thumb img
Куди ви пхаєтесь. Білл Гейтс закликав забути про космос і вирішити 10 глобальних проблем планети Земля
Футбол

Вчора, 20:09

thumb img
Шевченко і Зінченко зіграли у футбол з безногим хлопчиком - відео
Геополітика

Сьогодні, 07:45

thumb img
Візит російського омбудсмена. Чи можливий прогрес у перемовинах щодо українських політв'язнів