Що готує Кремль?

31 травня 2018, 16:21
2296
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Американці обурюються через втручання Кремля у виборчу систему США. На жаль, це лише верхівка айсберга

Росія також намагається захопити судову систему США в корупційних цілях, для експропріації та політичних репресій, хоча цьому й приділяється недостатньо уваги.

Відтоді, як у 2000-х Володимир Путін став президентом, незаконне захоплення приватних активів і компаній Кремлем – норма. Правлячі еліти регулярно використовують російські правоохоронні органи і суди для власного збагачення.

У щорічних доповідях Держдепартаменту США і Freedom House підкреслюється, що російська судова система залежна від впливової виконавчої влади.

Справа Сергія Магнітського – це найвідоміший приклад того, як російська держава використовує суди на підтримку своєї клептократії. Завдяки змові, російські податкові та правоохоронні органи обманом відібрали у російських платників податків $230 млн – це найбільше податкове шахрайство в історії Росії. Для цього використовували Hermitage Capital – компанію Білла Браудера.

При президентові Путіні незаконне захоплення приватних активів і компаній Кремлем – норма

Коли Магнітський, адвокат у справах оподаткування Браудера, виявив шахрайство і повідомив відповідні органи, Hermitage і Магнітського звинуватили в тому, що це була махінація з їх боку. Потім Магнітського заарештували: він помер у слідчому ізоляторі у віці 37 років.

Відтоді російська влада неодноразово зверталися в Інтерпол з проханням оголосити Браудера в розшук, щоб переслідувати його й інших жертв. Інтерполом нерідко зловживають. І хоча його головна мета – забезпечити міждержавну координацію правоохоронних органів, організація часто не контролює і не перевіряє ще раз ті запити та повідомлення, які передає.

Росія зловживає червоними бюлетенями Інтерполу, щоб отримати підтримку міжнародних правоохоронних органів, зокрема й правоохоронних органів США, у переслідуванні політичних дисидентів і жертв рейдерських захоплень.

Російські судові інстанції також використовують і американську судову систему. Робиться це за допомогою федеральних законів США про виявлення, згідно з якими іноземна сторона може використовувати федеральні суди Америки для примусового виявлення будь-якої особи, що перебуває під юрисдикцією США.

Російська влада неодноразово застосовувала цей закон проти ЮКОСа і його дочірніх компаній після того, як конфіскували нафтовий гігант у Михайла Ходорковського й інших акціонерів.

Зовсім недавно агенти російської держави брали участь у двох федеральних судових справах в Нью-Йорку: в 2016 році намагалися пограбувати активи Жанни Буллок та її інвестиційної фірми RIGroup, а в 2018 році – розграбувати особисту власність банкіра Сергія Леонтьєва, колишнього акціонера Пробізнесбанку.

Росія намагається роздобути інформацію, яку використовує для кримінальних звинувачень і розроблення здирницьких схем проти осіб, які втекли у США по захист, безпеку та верховенство права.

Російський уряд і його партнери розробили аналогічні стратегії з використання федеральних і державних судів, щоб ті перевіряли і визнавали фіктивні рішення російських судів; з використання зведення законів США про банкрутство від імені фіктивних кредиторів, пов'язаних з РФ, і з дотримання незаконних вимог і розпоряджень, виданих корумпованими російськими суддями.

Хоча американським суддям дозволено розглядати докази, які ставлять під сумнів законність іноземного судового рішення, вони справедливо не наважуються цим користуватися: це означало б поставити під сумнів, чи дотримується інша країна принципу верховенства права.

Щоб виявити все це, необхідний глибинний аналіз, що виходить за рамки можливостей більшості судів. Отже, судові органи США погано підготовлені до захисту від вторгнення росіян.

США поступово починають реагувати на російське вторгнення в їх суди. У 2017 році Сполучені Штати наклали санкції на двох російських бізнес-юристів Юлію Майорову й Андрія Павлова, які неодноразово представляли російські урядові установи в Сполучених Штатах.

Після того, як Конгрес прийняв «Всесвітній закон імені Магніцького про відповідальність за порушення прав людини», США наклали санкції і на Артема Чайку, сина генерального прокурора Росії, який використовував посаду свого батька, щоб вимагати хабарі й отримувати контракти в обхід конкурентів.

Необхідно зробити щось більше, щоб не допустити російського беззаконня за кордоном. Юридичному комітету палати представників Сенату необхідно розслідувати комп'ютерні атаки на американські суди, а потім провести слухання для вивчення загрози, яку вони представляють, - щоб розробити законодавство, яке допоможе блокувати майбутні атаки.

Департаменту юстиції і Держдепартаменту потрібно розглянути питання про створення спільної робочої групи для координації з судами США, де жертви беззаконня корумпованих урядів можуть представити свої докази.

Державний департамент вже готує щорічні доповіді про іноземні судові органи, які можна використовувати для захисту цілісності судів США.

Переклад НВ

Новое ВРемя володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Андерса Аслунда. Републікування повної версії тексту заборонене

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Компанії/Ринки

Сьогодні, 10:00

thumb img
5 прототипів унікальних медтехрозробок українських програмістів
Авто

Сьогодні, 07:01

thumb img
Електрички в майбутнє. 10 кращих електрокарів нашого часу
Люди

Сьогодні, 10:24

thumb img
Жаліти себе - дороге задоволення. НВ в гостях у знаменитого винороба Роберта Гулієва