Щасливий день Путіна

16 травня 2018, 14:22
471
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Справжнім бенефіціаром в розколі атлантичного співтовариства, що поглиблюється, є аж ніяк не Ізраїль, а Путін. Те, що так довго у нього не виходило – розсварити Захід, тепер починає здійснюватися

У Палестині, на кордонах Ізраїлю, ллється кров мирних громадян. Повідомляють про 55 убитих палестинців під час зіткнень, про стрілянину на ураження, яку вели ізраїльські снайпери. В цей же день в будівлі консульства США в Єрусалимі урочисто з почесною вартою та в присутності вищих посадових осіб держави Ізраїль відкрилося посольство Сполучених Штатів. Звучали промови про здійснення вікових сподівань ізраїльського народу, прославлялось зятем Трампа Кушнером "тверде і непохитне слово" його тестя – президента Америки. На честь Трампа вже названа вулиця в Єрусалимі.

І в той же день США наклали вето на проект резолюції, запропонованої Кувейтом в Радбез ООН з вимогою провести незалежне розслідування вчорашнього масакру на кордоні Гази та Ізраїлю. Заворушення організовані ХАМАС, тут все ясно і розслідувати нічого – заявив американський представник.

Але Європа вважає інакше – більшість європейських лідерів, і перші з них – Тереза ​​Мей і Еммануель Макрон – засудили і перенесення американського посольства в Єрусалим, і криваві події на кордоні. Це вже другий важкий конфлікт між США і Європою після одностороннього виходу США з режиму відносин з Іраном. І як і перший, він зроблений заради Ізраїлю і при повному схваленні нинішнього керівництва Ізраїлю.

Це вже другий важкий конфлікт між США і Європою

Але справжнім бенефіціаром в розколі атлантичного співтовариства, що поглиблюється, є аж ніяк не Ізраїль, а Путін. Це його щасливий день. Те, що так довго у нього не виходило – посварити і розколоти Захід, тепер починає здійснюватися. Односторонні кроки Трампа виявилися більш ефективним засобом, ніж всі втручання у вибори, все підгодовування крайніх правих, ультранаціоналістичних європейських партій.

Він, Путін, за один крок від перемоги – якщо Трамп в односторонньому порядку, нехтуючи своїми міжнародними зобов'язаннями, виходить з програми поліпшення відносин з Іраном і з багатосторонніх угод щодо ізраїльсько-палестинського врегулювання, то і Європа, може стати на той же шлях у відносинах з Путіним, якщо вважатиме, наприклад, що санкції занадто обтяжливі для її економіки. Несподівано атлантична єдність дає тріщину через невмілі і несвоєчасні кроки американського президента.

А Ізраїль якраз тільки програє і від цих останніх рішень, і ще в багато разів більше від розколу атлантичної солідарності. Що придбав він? Символічний знак, що США визнає Єрусалим частиною Ізраїлю. Але де-факто в цьому ніхто вже давно не сумнівався, крім палестинців та іранців.

А в реальній політиці часто найнебезпечнішим є переведення де-факто в де-юре. І цей транзит відбувся. Тепер Ізраїль чекає різке посилення інтифади. Кому це потрібно?

Упевнений, що неспішний переговорний процес між Ізраїлем, Палестиною і країнами-гарантами може призвести до того, що хоча б Західний Єрусалим буде визнаний столицею Ізраїлю. Так, звичайно, серце просить більшого. Але не всі бажання можна негайно втілювати в життя. Ось Путін теж хотів отримати Крим, а що з цього вийшло?

І контроль над ядерною програмою Ірану вимагає, для вірності не розривання зобов'язань, а більшого контролю над її здійсненням. А при розриві Путін буде таємно сприяти здійсненню цієї програми і Іран, на біду не тільки Ізраїлю, але й Росії, отримає ядерну зброю, як отримала її Північна Корея. І ніхто не зможе перешкодити. Конфлікт Європи і США тільки безмірно полегшить цей процес нуклеаризації Ірану.

Для всіх Єрусалим – священне місто Давидове, священний Сіон. І християни, і іудеї, читаючи 50 псалом, моляться про те, щоб постали його стіни. Але між цією трьохтисячолітньою мрією і дійсністю зяє величезна прірва. І в цьому зяянні реальності – повсякденне життя мусульман, євреїв і християн на древній Землі Обітованій. І кожен, хто живе на ній, незалежно від своєї віри, мови, культури і традиції має право на щастя і свободу.

І я впевнений, що стіни Єрусалиму, споруджені не з каменів, а з волі його громадян, будуть непорушні тільки тоді, коли це право на щастя і свободу буде в повному обсязі у кожного з них. Адже Єрусалим – Урі-Шалом – це Місто Миру. У ньому, можливо, ключ до миру всієї землі.

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

IT-індустрія

Вчора, 13:00

article_img
Кузькина мати. Дональд Трамп вимагає якнайшвидшого введення 6G-мереж по всій Америці
Політика

Вчора, 08:06

article_img
Справжнє обличчя містера Зе. Погляди, зв'язки та наміри Володимира Зеленського
Ігри

Вчора, 07:02

article_img
Бюджетний геймінг. Як економити на іграх для PlayStation 4 і Xbox One