Сезон реформ відкрито

5 вересня 2017, 16:00
943
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Сьогодні відкрилася чергова сесія Верховної Ради України. Які законопроекти стануть головними на порядку денному?

Найскладнішими законопроектами стануть ті, необхідність яких складно пояснити людям. Нам потрібні реформи, але не всі реформи популярні. Будь-які реформи в будь-якій країні непопулярні. І тому основна функція політиків – пояснювати людям суть непопулярних реформ.

Перш за все, пенсійна реформа, яка повинна дати результат, але не відразу. Від неї чекають, що пенсії відразу стануть високими. А потрібно розуміти, що спочатку необхідно створити економічні умови. У нас починає відроджуватися економіка, і це дуже добре, але результат не буде швидким.

Дуже складною буде медична реформа. Вона створить умови, щоб гроші йшли за пацієнтом, так би мовити, але не за абстрактним койко-місцем, як це відбувається зараз. Це зніме ризики корупції, але я прогнозую, що це може викликати протест серед медичних працівників, тому що їх влаштовує та система, яка існує. Та чи влаштовує вона нас? Думаю, питання риторичне. Вважаю, що навколо медичної реформи буде дуже багато дискусій, тому що тут вистачає лобістських структур, які хочуть, щоб все залишалося так, як є.

Ми єдина країна в Європі, яка, по суті, не має ринку землі, що є абсурдом

Далі буде багато дискусій щодо земельної реформи. Саме питання земельної реформи та продаж землі, як тільки про це говориш людям, відразу викликає емоції. Але ми єдина країна в Європі, яка, по суті, не має ринку землі, що є абсурдом. Чи наважаться парламентарії на запуск земельної реформи? Я, чесно кажучи, не знаю. Тому що це – найскладніша реформа серед усіх можливих.

Звичайно, судова реформа. Вона потрібна, тому що багато справ порушується, але в людей є скепсис, вони кажуть: «Наша справа не дійде до суду, вона розвалиться». Тому судову реформу треба завершити, підвищити довіру до суддів.

Міжнародна тематика теж буде гострою. І це основні напрями.

Усе, про що я казав, буде приправлено смачним соусом різних затримань, корупційних справ, дискусій щодо недоторканності. Навколо цього і буде кипіти вариво цього політичного сезону.

Робота Верховної Ради буде складною через дуже складні реформ. Що ж стосується виборів, про які говорять деякі прогнозисти апокаліпсису та переворотів, мовляв, будуть дострокові вибори, що «вже все вирішено і все про все домовилися», я вважаю, що ніяких дострокових виборів не буде. А якщо і говорити про найближчі вибори, то це буде президентські вибори, які будуть підготовлені та проведені в терміни, зазначені Конституцією.

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє. Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№ 22)

Справа Порошенка

Експрезиденту Петрові Порошенку світить одразу декілька кримінальних справ. Які їх перспективи?

Читати журнал

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Сьогодні, 14:31

img
Реванш агресора. Як Україна реагує на повернення РФ до складу ПАРЄ
Новий вечір

Сьогодні, 10:00

img
«Порошенко-спекулянт» і вибори в Раду. Інтерв'ю з головою партії ВО Свобода Олегом Тягнибоком — відео
Політика

Сьогодні, 13:11

img
У Раду проходять п’ять партій — загальнонаціональне опитування