Секрет кілець Сатурна і гігантський колайдер

21 січня, 00:55
3144
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

nv.ua

На цьому тижні ми дізналися вік кілець Сатурна, здивувалися розмаху проекту нового адронного колайдера і зрозуміли, що дуже мало знаємо про природу світла.

1 Найстаріша відома періодична таблиця у світі була знайдена в хімічній лабораторії Університету Сент-Ендрюс під час прибирання.

Складське приміщення хімічного факультету в шотландському університеті не було належним чином прибрано з моменту його відкриття в 1968 році. Прибирання, яке почалася в 2014 році, розтягнулося на кілька місяців. Серед всього безладу, який накопичився за ці роки, була купа згорнутих навчальних таблиць. Лише в цьому році один зі співробітників розгорнув одну з цих діаграм. Він побачив стару версію періодичної таблиці елементів.

2 Зонд Cassini допоміг астрономам з'ясувати, що кільця Сатурна з'явилися відносно недавно, не більше 100 млн років тому.

За збігом, час утворення кілець - це той же період часу, коли динозаври були знищені, причому також шляхом впливу з космосу.

Не зовсім ясно, чи пов'язані ці події якимось чином. Але тепер є підстави передбачати, що, можливо, Сонячна система була в розпалі якогось незвичайного потрясіння об'єктів і зіткнень в той час.

3 Учені з Національної лабораторії фізики Великої Британії побудували пристрій, всередині якого світлові імпульси кружляють один навколо одного, а звичайні правила, згідно з якими поводиться світло, більше не діють.

Результати їх дослідження опубліковані в авторитетному виданні Physical Review Letters.

Незважаючи на всю загадковість цього феномена, результати роботи відкривають завісу над можливими маніпуляціями зі світлом. Це, наприклад, може призвести до нових проривів у сфері квантових комп'ютерів.

4 Європейська Рада ядерних досліджень опублікувала проект нового адронного колайдера.

Тунель прискорювача складе близько 100 км (проти 26 км у нинішнього Великого адронного колайдера), а весь проект коштуватиме більше $25 млрд.

5 Німецькі вчені довели, що у картини Мона Ліза не проявляється так званий "Ефект Мони Лізи".

Дослідники показали, що насправді жінка на портреті дивиться не прямо на глядача, а вправо.

Власне, "ефектом Мони Лізи" описують відчуття того, що предмет художнього твору стежить за глядачем, коли він рухається. Це відбувається, коли погляд людини на зображенні спрямований прямо на глядача. Величезна кількість людей стверджують, що саме цей ефект є у картини да Вінчі.

Тепер же вчені вважають, що у самої Мони Лізи такого ефекту просто немає.

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Події

Сьогодні, 10:13

article_img
А якби Майдан не переміг? Відомі українці - про те, якою була б зараз країна
Економіка

Сьогодні, 17:36

article_img
Штрафи та запчастини. Що робити власникам авто на єврономерах після закінчення пільгового періоду розмитнення
Made in Ukraine

Сьогодні, 12:00

article_img
Harley, стережися. В Україні розробили електричний мотоцикл