Найстрашніше для Росії

26 листопада 2019, 18:03

Росію прирікають ще й на спортивну ізоляцію. І пригрозити не можна. Не скажеш же, грайте з нами, інакше оголосимо підвищену боєготовність стратегічних сил

Світовий спорт охопив напад небаченої русофобії. Зарозумілі чиновники та слідчі Всесвітнього антидопінгового агентства рекомендували своєму начальству виступити з ініціативою щодо відсторонення Росії на чотири роки від усіх міжнародних змагань. Те, що російські спортсмени будуть приречені в цей час виступати без свого прапора, ще можна пережити. Але як пережити заборону на проведення в країні міжнародних змагань, у підготовку яких уже вкладено чималі гроші? І, нарешті, найстрашніше — заборона російським спортивним чиновникам обіймати посади в міжнародних організаціях і навіть бути присутніми на змаганнях.

Реклама

Не можна не бачити, що пропонована суворість покарання набагато перевершує провину. Не зробили ж майже нічого. Ну, подумаєш, в черговий раз підтасували допінгові проби. Після грандіозного скандалу з приводу масової підміни сечі та викриття російської державної системи спортивного шахрайства, що сталося в 2014—2016 роках, це відповідальне панство справедливо вирішило: снаряд у ту саму воронку не потрапляє. Хто ж міг подумати, що західні антидопінгові зануди в своїй ненависті до Росії зайдуть так далеко, що лише за рік після зняття попередніх санкцій вирішать перевірити, чи виконує Москва їхні приписи.

Нічого дивного. З одного боку, вся Росія в єдиному пориві вже довгі роки реалізує президентську стратегію «цап-царап» у всіх сферах, включаючи, зрозуміло, і спортивну. Щоб поліпшити настрій підвідомчого народу, підняти, так би мовити, патріотизм. Заслужити подяку і преміальні. А з іншого — метушаться ці західні зануди, вимагають дотримуватися якихось загальних правил, у той час як російські атлети демонструють небачену готовність до самопожертви, ковтають різну гидоту, щоб всім рекордам свої дзвінкі дати імена. Віднімають, гади, рекорди, досягнуті в хімічних лабораторіях. А що, в економіці по-іншому? Там Росію санкціями душать. Не подобається їм, бачте, що росіяни Крим анексували. А в геополітиці? Просувають військові сили до російських кордонів.

В даному випадку безглуздо погрожувати ядерною зброєю

Якщо щось і дивно, то це млява реакція російських офіційних органів на цю відверту атаку на інтереси країни в спорті. Офіційні представники, включаючи президентського тлумача, белькочуть щось виправдально-примирливе. Давайте дочекаємося, мовляв, остаточного рішення, ми все за правилами робили, всі дані надавали.

Де, дозвольте запитати, російська наступальна позиція? Чому мовчить Марія Захарова, чому по-своєму, по-мідівськи, по-дипломатичному, не припечатає міцним слівцем іноземних інсінуаторов? Чому самоусунувся Сергій Лавров? Чому не пред’являє альтернативних даних зі спортивної сечі, поцуплених із секретної швейцарської лабораторії? Тієї самої, яка, як свого часу запевняв міністр, повністю спростувала звинувачення, що агенти ГРУ отруїли Скрипалів отрутою «Новачок». А де переповнені божою росою професійні патріоти блакитного екрану з їхніми записами повідомлень іспанського диспетчера рязанського походження і фотографіями українського винищувача розміром з авіаносець? Пам’ятається, саме такими доказами відбивали звинувачення у знищенні малазійського «Боїнга». Не може не дивувати і відсутність активних заходів з боку російських спецслужб. Ну, як, скажіть, пояснити, що земля ще носить цих західних викривачів?!

Нарешті, страшно запитати, чому головний начальник країни не присадить заморських викривачів так, як присадив п’ять років тому тих, хто противився анексії Криму? Пам’ятаєте, як казав він про непрості роздуми про те, оголошувати чи ні підвищену боєготовність ядерних сил?

У тому, що в даному випадку безглуздо погрожувати ядерною зброєю, і таїться пояснення нинішньої пасивності російських начальників. У всіх інших випадках, коли Москву хапали за руку — будь то відправка на Донбас «відпускників» у компанії з «шахтарями» і «комбайнерами», знищення малазійського «Боїнга», отруєння в Солсбері, — російська позиція була гранично простою. Пред’являєте претензії в порушенні світового порядку — отримаєте найдурніше пояснення з усіх можливих. Жеріть. А що вам, зарубіжцям, залишається? Ну як ви змусите Росію, суверенну ядерну державу, виконувати ваші безглузді правила? Ой, санкції введете, спілкуватися відмовитеся… Та заради бога. Росіянам же простіше на їхній гордій самоті.

У спорті, суть якого в спільних змаганнях, не можна відмовитися від спілкування. Така відмова означає виключення зі світового спорту. Росію і прирікають тепер на таку ізоляцію. І пригрозити не можна. Не скажеш же, грайте з нами, інакше оголосимо підвищену боєготовність стратегічних сил…

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ

Показати ще новини