Рецепт щастя від Тимошенко

12 грудня 2018, 14:00
6930
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Цікаво, що ми виберемо в першу чергу: дефолт або відразу побіжимо за грошима в Росію?

Тимошенко закликала повернути Нацбанк під контроль держави. І тоді, на її думку, всім одразу настане щастя.

Дійсно, так і сказала. У кращих традиціях Уго Чавеса. За її словами, новий президент України повинен створити умови для забезпечення молоді доступним житлом, роботою та гідними зарплатами. А інструментом для досягнення цих цілей, за її словами, є нова стратегія для Нацбанку «Відкрию вам маленьку таємницю: те, що стосується житла і частини забезпечення роботою – це може зробити президент у досить короткий термін, володіючи конституційним правом вносити кандидатуру голови Національного банку України. Тому що все, що ви бачите – житло, робота, заробітна плата – це правильна системна політика НБУ».

Коротше. Ось вам рецепт щастя – надрукувати гроші. Ну все ж просто. Просто нехай надрукують. І грошей вистачить. І чому до цього не здогадалися. Бракує – надрукуй. У тебе ж є верстат.

Цікаво, це вона сама здогадалася чи порадив хто? Може, Кравчук? Він же так робив на початку 90-х. Купони друкували. Хороші часи були. Інфляція 10 тисяч відсотків. У всіх грошей море. Справжнісіньке щастя. Залишилося зробити один крок – і позбавити центральний банк незалежності. Згідно із законом не можна, звісно. Але ж можна прокуратуру і СБУ підключити. І відразу все стане можна. Адже заради щастя не шкода.

Ось вам рецепт щастя – надрукувати гроші

Зовсім недавно таке заявляв Ердоган, турецький харизмат і майже султан. В результаті ліра впала вдвічі. І Ердогану довелося говорити, що він ніколи і не думав забирати незалежність центрального банку. Але чому б нам теж не спробувати. Раптом по-іншому вийде. Адже це хороший метод – наступати на граблі. І розраховувати отримати інший результат, роблячи те ж саме. Здається, саме таке визначення дурості приписують Ейнштейну.

Незалежність НБУ – одне з найбільших досягнень реформ за останні роки. Про це говорять всі, від кредиторів до інвесторів. Але чому б не взяти і не відкотити все назад. У славні часи Арбузова і Стельмаха. І знову закріпити гривню на одному місці. Щоб не рипалася. Роздати всім рефінансування. Та побільше. І не особливо вникати, куди там ці гроші йдуть. А потім в один момент здивуватися, що люди набралися валютних кредитів і зіткнулися з черговим різким падінням курсу, разів у два. Наприклад.

До речі, можна не сумніватися, що як тільки цю новину перекладуть англійською, почнуться розпродажі українських єврооблігацій. Інвестори краще за всіх розуміють, чим закінчуються спроби обмежити незалежність центрального банку. А значить запозичення для України стануть ще дорожчими. І звісно ж, у цьому будуть винні всі навколо. Крім Тимошенко. Яка прийде і все виправить.

Отже, незалежний центральний банк – наріжний камінь програми МВФ. Якщо порушити цю умову, то можна забути про підтримку з боку західних країн. Можна забути про будь-яку програму МВФ. А борги рефінансувати треба. І залишається тільки два варіанти – це дефолт або йти за грошима в Росію.

Коротше, це чиста Венесуела. Де інфляція мільйон відсотків (так-так, мільйон) і Росія надсилає стратегічні бомбардувальники. А їсти нема чого. Ось він, рецепт щастя від Тимошенко. Цікаво, все-таки, що ми виберемо в першу чергу: дефолт або відразу побіжимо за грошима в Росію? Чи спочатку дефолт, з усіма його перевагами (дивимося зараз на Венесуелу), а потім у Росію, щоб купили нас дешевше?

І невелике уточнення. У нас дуже довго не було незалежного Нацбанку. Але і щастя не було. Був фіксований валютний курс, який тримали поки могли, після чого слідував обвал. Була відсутність регулювання банківської системи, внаслідок чого банки працювали як піраміди і масово виводили гроші з країни, а потім виявилося, що банків немає, а зобов'язання переходять державі. Було кредитовано своїх через державні банки.

Так що залежний центробанк приносить щастя тільки тим небагатьом людям, від яких він залежить. І приносить дуже багато щастя. Потім можна КАМАЗами в Росію вивозити. Але от усім іншим громадянам країни від цього тільки гірше. Але чому б не спробувати ще раз. Як наполягає Тимошенко і міцні господарники. Раптом вийде цього разу.

Найбільше лякає навіть не те, що Тимошенко говорить таке. А те, що людина з найбільшим рейтингом у країні в таке може вірити.

Ось таке от нас усіх може чекати щастя. За рогом. У рік свині. Подаруночок.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Зверніть увагу

30 грудня 2018, 10:35
Компанії/Ринки
thumb img
Спецпроект
30 грудня 2018, 10:35
20 січня, 16:54
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект