Реквієм за 2015 роком

30 грудня 2015, 13:17
3248
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Ми живемо в колообігу протиріч. Ми - це збірний образ українця моделі 2015 року. І ця модель не просто морально застаріла, вона вичерпала себе

В дивовижний час живемо. Скидаємо з п'єдесталів старих ідолів і зводимо нових кумирів. Чергуємо ганьбу з перемогою. Бажаємо змін і нікому не віримо. Вибираємо собі слуг народу, а отримуємо господарів. Голосуємо не за нових політиків, які дають шанс на зміни, а за старих політичних банкрутів. Хочемо незалежних політиків, але не хочемо вірити, що такі є. Кричимо "Всі - злодії", але самі в політику не йдемо. Вимагаємо змін, щоб все, одразу і зараз, але не хочемо самі змінюватися.

Згодні повірити в солодку брехню, але не любимо гірку правду. Замість цінностей боремося за ціну, а замість експертів віримо пророкам. Ми вимагаємо, щоб нас якісно обслуговували, але забуваємо подякувати за отримане. Чекаємо, що влада буде на нас працювати, але відмовляємо їй у праві на відпочинок.

Не платимо податки, але вимагаємо виконання зобов'язань держави перед нами. Рвемо глотку в боротьбі за свободу слова, але не готові слухати альтернативні думки. Обурюємося титушкам опонента, але кличемо на допомогу собі таких же титушок, правда, називаючи їх "силовою підтримкою".

Ми живемо в коловороті протиріч. Ми - це збірний образ українця моделі 2015 року. І ця модель не просто морально застаріла, вона вичерпала себе. Якщо модель самостійно не проапгрейдити в 2016 році, то і чекати змін в Україні не доведеться.

Замість цінностей ми боремося за ціну, а замість експертів віримо пророкам

І єдине вірне рішення в цьому питанні - новий загальний соціальний договір. Досить рвати Україну на частини територіально, економічно, історично, політично, лінгвістично або ще, як завгодно. Її потрібно зшивати. Але для цього потрібен новий соціальний договір. І з ним повинні погодитися всі, а не тільки ті, хто напише його і озвучить.

На чому він повинен базуватися? Ось кілька тез:

1. На чолі всього повинен стояти закон. Сила права, а не право сили.

2. Територіальна цілісність і неподільність України.

3. Верховенство особистої свободи індивідуума, особистої відповідальності та суспільної моралі.

4. Протест проти будь-якого прояву корупції та порушення особистої свободи.

5. Побудова громадянського суспільства на основі взаємної поваги свобод кожного члена суспільства.

6. Вільне підприємництво, вільна і відкрита торгівля і конкуренція, мінімальне регулювання і компактне державне управління економікою як основний каталізатор індивідуальних свобод, особистого і національного добробуту.

7. Закладання якісно нових засад економічного розвитку неоліберальної моделі демократії.

8. Максимальне спрощення фіскальних і дозвільних механізмів.

9. Расова, релігійна, національна та гендерна терпимість, але в той же час суспільна підтримка розвитку інституту традиційної сім'ї як основного елементу суспільства та основи процвітання здорової нації.

10. Побудова світської, а не клерикальної держави.

І все це повинно будуватися на Взаємоповазі та Взаєморозумінні. Так, саме так, з великої великої літери.

Минулий 2015 рік можна порівняти з уроком у школі. За підсумком за цей урок оцінка поставлена явно незадовільна. Час провести роботу над помилками. А то ж не на другий рік залишать, а виженуть до чортової матері, без права на виправлення. Поки ж шанс на виправлення є. Нерозумно ним не скористатися. І завжди потрібно пам'ятати, що будь-які зміни варто починати з себе. Тоді є велика ймовірність того, що в результаті можна добитися необхідного результату.

Журнал НВ (№ 22)

Справа Порошенка

Експрезиденту Петрові Порошенку світить одразу декілька кримінальних справ. Які їх перспективи?

Читати журнал

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Вчора, 13:11

img
У Раду проходять п’ять партій — загальнонаціональне опитування
Політика

Вчора, 14:31

img
Реванш агресора. Як Україна реагує на повернення РФ до складу ПАРЄ
Події

Вчора, 07:11

img
Війна в 140 знаках. Чому пости і твіти можуть поранити не гірше куль