Чому потрібно частіше обніматися

1 березня 2016, 21:37
Якщо ви переживаєте через свої стосунки, співбесіду чи екзамен, просто попросіть вас обійняти

«Здоровий глузд підказує нам, що обійми корисні. Тепер же з'явилося дослідження, яке це підтверджує», - пише американський професор Джеральд Шоневульф у колонці для psychcentral.com.

Відео дня

Він розповідає, що під час дослідження 404 дорослих вивчали щодо впливу обіймів на їхнє здоров'я, особливо на вразливість до простудних захворювань. У тих, кого частіше обіймали і підтримували морально, знижувався ризик захворіти на застуду на 32%. За словами експертів, причиною цього став «стресовідштовхувальний» ефект обіймів.

Обійми призводять до викиду в організм окситоцину

«Обійми захищають людей, які переживають стрес, від підвищеного ризику дістати застуду», - цитує автор професора Пенсильванського університету Шелдона Коена, який очолював групу дослідників. Він додає, що Коен назвав обійми «показником близькості, який допомагає відчути, що інші готові розділити з вами ваші негаразди і надати вам допомогу».

Шоневульф розповідає, що у позиції Коена щодо ефекту обіймів є наукове обґрунтування. Деякі експерти приписують стресознижувальний ефект обіймів викиду в організм окситоцину. Вони окситоцин називають «гормоном близькості», оскільки той сприяє зміцненню стосунків, особливо між матерями та їхніми новонародженими немовлятами.

За його словами, дослідження зв'язку між матерями та дітьми були проведені кілька років тому психологами в Америці і Лондоні. Експерименти проводилися над маленькими мавпами – з'ясувалося, що ті потребували контакту з матір'ю більше, ніж молока.

Також у Лондоні під час Другої світової проводилося вивчення сиріт, які втратили матерів через обстріли. З'ясувалося, що близько 33% дітей, які залишилися без контакту з матір'ю, незабаром припиняли їсти і вмирали.

«Здається, що все просто: просто обійміть кого-небудь раз на день, і у вас буде повно окситоцину і, відповідно, залізне здоров'я. Але заковика в тому, що дослідження проводилося над здоровими людьми»,- зазначає професор. Перед ним постає питання, як змінюється ситуація у ситуації з хворими людьми.

«Наприклад, люди, які страждають депресією, уникають фізичного контакту. Вони не хочуть, щоб їх чіпали, і не хочуть ні до кого торкатися», - додає він. Таким людям обійми могли б допомогти полегшити їхній фізичний стан, але переконати їх обійнятися або увійти в фізичний контакт буде непросто. Подолання такого опору – головне завдання психотерапії, на яке можуть піти роки.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

«Опір схильностям (дехто називає його страхом близькості) може бути головною перешкодою терапії і здоровим стосункам. Фізичний комфорт є коренем цього опору. Люди, які не отримували обіймів у дитинстві, або, навпаки, випробували неприйнятну їх форму (зокрема, домагання), у дорослому віці часто відчувають до них огиду», - стверджує автор.

Однак, на його думку, важливість обіймів не можна недооцінювати. «Якщо ви переживаєте через свої стосунки, співбесіду чи екзамен, просто попросіть вас обійняти», - підсумовує Шоневульф.

Повну версію колонки Джеральда Шоневульфа читайте на сайті psychcentral.com

Показати ще новини
Радіо NV
X