10 порад 30-річним

8 березня 2016, 21:37
Автор: Марк Менсон
Ніхто не знає, до чого прийде. Змиріться з цим

Американський письменник, блогер і підприємець Марк Менсон звернувся до підписників свого блогу віком від 37 років і старших, запитавши їх про те, яку б пораду вони дали собі 30-річним. Реакція читачів виявилася захоплюючою, пише Менсон. Йому надійшло 600 відповідей, з яких була складена окрема стаття.

Відео дня

Обробивши листи своїх підписників, автор сформулював 10 порад 30-річним, які допоможуть їм стати успішними:

1. Починайте відкладати гроші на пенсію вже зараз

Найбільш поширеною порадою – майже у всіх листах йшлося про це: упорядкувати свої фінанси і починати відкладати гроші на пенсію вже сьогодні.

2. Починайте піклуватися про своє здоров'я вже зараз

Всі ми знаємо, що потрібно дбати про своє здоров'я. Потрібно харчуватися краще, спати краще, робити фізичні вправи тощо. Але, як і у випадку з пенсійними заощадженнями, заклик старших людей був однозначним: ставайте здоровими і залишайтеся здоровими вже зараз.

Будьте ласкаві до себе

3. Не проводьте час з людьми, які погано до вас ставляться

«Навчіться говорити «ні» людям, заняттям і зобов'язаннями, які не мають для вас цінності», - пише 37-річна Хейлі. Якщо залишити тему заощаджень і здоров'я, то люди найчастіше писали, що, повернувшись у минуле, вони б встановили більш чіткі межі у своєму житті і присвячували свій час важливим для них людям.

4. Будьте ласкаві до тих, хто вам небайдужий

Водночас багато читачів, зазначає блогер, радять не тільки установити більш жорсткі рамки щодо тих, кого впускати у своє життя, але також знаходити час для друзів і близьких, які вам дійсно дорогі.

5. Неможливо мати все. Сконцентруйтеся на тому, щоб робити кілька речей по-справжньому добре

«Все в життя будується на компромісах. Ви відмовляєтеся від одного, щоб отримати інше – все отримати неможливо. Прийміть це», - написав 60-річний Елдрі.

6. Не бійтеся йти на ризик. Ви ще можете все змінити

Багато хто писали про те, що суспільство диктує нам до 30-ти років «визначитися» з ключовими сферами життя – кар'єрою, особистими стосунками/шлюбом, фінансовою ситуацією тощо. Але це не так. Насправді десятки і десятки читачів благали не допустити, щоб суспільні очікування завадили вам ризикнути і почати все спочатку.

7. Ви повинні рости і розвиватися

«У вас є два активи, втративши які, повернути вже не вийде: ваше тіло і ваш розум. Більшість людей до 30-ти років перестають рости і працювати над собою. Більшість людей за 30 занадто зайняті, щоб турбуватися про саморозвиток. Але якщо ви належите до числа тих небагатьох, хто продовжує займатися самонавчанням, розвиває своє мислення і піклується про своє психічне і фізичне здоров'я, ви будете на кілька світлових років попереду від стандартного 40-річного пакету», - пише 40-річний Стен.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

8. Ніхто не знає, до чого прийде (досі) – звикніться з цим

«У статті про те, що я зрозумів до 30-ти років, один з моїх висновків звучав так: ніхто не знає, до чого він прийде, – пише автор. – Виходячи з відповідей людей, яким 40 років і більше, це залишається правдою і після 30-ти. Судячи з усього, так буде все життя. І це добре». «Велика частина того, що зараз вам здається важливим, через 10 або 20 років буде здаватися неважливим, і це нормально. Це називається зростання. Просто намагайтеся не забувати про це і не приймайте все занадто серйозно. А ще будьте відкриті», - пише 57-річний Саймон.

9. Інвестуйте в свою сім'ю – воно того варте

Автор зазначає, що був вражений кількістю листів про сім'ю і силою цих відповідей. Практично всі зійшлися на тому, що потрібно подолати проблеми з батьками, і навчитися з ними ладнати. Один читач написав так: «Ви вже занадто старі, щоб звинувачувати батьків у якихось своїх недоліках. У 30 ви вже доросла людина. Облишмо жарти. Рухайтеся далі».

Багато хто писали про дітей. «У вас немає часу. У вас немає грошей. Ви повинні спочатку зробити кар'єру. Діти повністю змінять ваше життя. О, замовкніть... Діти прекрасні», - написав 38-річний Кевін. «Правильний час для дітей ніколи не настане, бо ви не уявляєте, з чим зіткнетеся, поки у вас не з'явиться дитина», - каже 45-річна Сінді.

10. Будьте ласкаві до себе

Це рідко було головним посиланням листів, проте в тій чи іншій формі цей заклик зустрічався практично у всіх відповідях читачів: будьте ласкаві до себе. «Ніхто в світі не думає і не піклується про ваше життя так, як ви самі», почав один читач, тому «вчіться любити себе сьогодні, тому що потім вчитися буде складніше», - закінчив інший.

Переклад НВ

Повну версію колонки Марка Менсона читайте на MarkManson.net

Більше точок зору тут

Показати ще новини
Радіо NV
X