Друзі Зеленського погоріли на жарті
Чим жила країна 21 жовтня 2019 року
● Друзі Зеленського погоріли на жарті. Міністр культури Володимир Бородянський вибачився перед екс-головою Нацбанку Валерією Гонтаревою за участь хору імені Верьовки в скандальному номері Кварталу, присвяченому її згорілому будинку.
Учасники студії Квартал 95 в останньому випуску свого Вечірнього кварталу на каналі 1+1 разом з хором у пісні висміяли підпал будинку Гонтаревої під Києвом. Сама колишня голова НБУ пов’язувала той інцидент з помстою з боку мільярдера Ігоря Коломойського за її участь у націоналізації Приватбанку.
Гонтарева, що перебуває в Лондоні, назвала номер Кварталу ганьбою…
А Коломойському сподобалося. Власник 1+1 Ігор Коломойський, що подивився на прохання журналістів Радіо Свобода номер Кварталу про будинок Гонтаревої, відреагував на нього словами «Браво!».
Він додав, що йому особливо сподобалася фраза «Валерія [Гонтарева] думає на Валерича [Коломойського]».
На питання про те, чи не вважає він цей номер насмішкою над людським горем, Коломойський відповів запереченням: «Не останнє ж майно згоріло. Що, тільки у неї будинок згорів? А скільки на Донбасі будинків згоріло?».
А міністр економіки Тимофій Милованов у ФБ написав, що пісенний «жарт» Кварталу негативно впливає на інвестклімат в Україні…
У цьому місці треба уточнити, що Коломойський за все сказане щодо пісні про будинок Гонтаревої назвав Милованова «дебілом», а Бородянського — «покидьком».
Схоже, мільярдер вже досяг того рівня просвітлення, що цілком може писати номери для команди Зеленського:
Не шкодують, не кличуть, не плачуть. У прес-службі студії Квартал 95 відповіли всім критикам їхнього номера: мовляв, випуски Кварталу — «це гостра політична сатира, так було, є і буде».
«Навіть якщо це не подобається деяким політикам. Саме політики, їхні дії і наслідки їхніх дій, які відчувають мільйони українців, дають нам привід для сатири. Ми вдячні хору імені Верьовки та нам шкода, що заслужений колектив незаслужено зазнає інформаційної атаки. Колектив не брав участі в написанні матеріалу, тому, будь ласка, поважайте його», — відзначили в студії.
Там вважають, що «наш гумор — наша головна зброя, і поки наша зброя гостра і різка, ми будемо з гордістю займатися своєю справою».
Продовжу тему сміху і влади:
Ще один гуморист отримав портфель. Актор Сергій Сивохо призначений радником секретаря Радбезу. Про це він сам повідомив у ФБ.
Виходець із Донецька, цей невдалий депутат від партії Слуга народу буде курирувати питання реінтеграції та відновлення окупованих територій Донбасу. «Для мене це велика відповідальність! Планів неймовірна кількість! Попереду багато складної і важливої роботи», — зазначив Сивохо.

Поки одна команда Зеленського жартує і отримує важелі влади, друга розхитується:
Фракція Слуга народу пішла тріщинами? Депутат і бізнесмен з Чернівців Ілля Павлюк формує у фракції Слуга народу (СН) окрему групу.
Про це написало РБК-Україна.
За інформацією видання, потенційна група налічує приблизно два десятки депутатів, яких привів сам Павлюк. При цьому її учасники стверджують, що їх уже близько 70 осіб.
Загалом у фракції СН 252 парламентарії.
У разі розколу, за оцінками РБК-Україна, в СН залишиться сотня депутатів. До цього числа, мовляв, входять списочники і лояльні до Володимира Зеленського мажоритарники, а також люди з умовної «групи Кварталу», що орієнтується на Офіс президента.
До слова, прем'єр Олексій Гончарук спростував повідомлення, які з’явилися раніше у ЗМІ, про те, що він посварився з депутатами СН на закритому засіданні фракції…
І ще одна сварка — за участю вже двічі згаданого вище Милованова:
А тютюнець нарізно. Тютюнові компанії, що працюють в Україні, хочуть для себе кращих умов і шантажують уряд закриттям бізнесу.
Про це написав у ФБ міністр економіки Тимофій Милованов, коментуючи повідомлення про можливе припинення роботи чотирьох тютюнових компаній, що входять у топ-10 найбільших платників податків.
Топ-чиновник зазначив, що тютюнники мають право вимагати для себе кращих умов, але їхня поведінка «трохи некоректна».
Наступна новина — вкрай серйозна. Але трохи іронії є й у ній:
Сім'я внесла заставу за Гладковського. Сім'я екс-першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського внесла за нього заставу в розмірі 10,6 млн грн.
Про це повідомив його адвокат Руслан Волинець. Пізніше він уточнив, що підзахисний хоч і вийшов з Лук’янівського СІЗО, отримавши електронний браслет стеження, але припиняти розпочате після арешту голодування не має наміру.
У суботу суд заарештував Гладковського на два місяці з можливістю внесення застави в розмірі 10,6 млн, — це якраз та сума збитку, якого (можливо) завдав колишній чиновник державі за оцінками слідства.
САП вимагала застави в 100 млн грн.
Раз вже мова зайшла про заможних українців, то:
Трохи краще, ніж погано. Рівень добробуту на душу населення в Україні продовжує зростати, але ще не вийшов на докризовий рівень.
З липня 2018 року до кінця червня 2019 року цей показник зріс на 6% — до $8792, про що й сказано у щорічній доповіді Global Wealth Report швейцарського банку Credit Suisse.
Українське значення значно нижче за європейське (майже $154 тис.) і загальносвітове ($70,8 тис.).
На кінець 2000 року в Україні рівень добробуту на душу населення становив $874, а на кінець 2013 року — $9,96 тис. Потім він знизився до $5,72 тис., а на кінець 2015-го — і зовсім до $4,2 тис. Після чого справи пішли краще.
За даними Credit Suisse, для України коефіцієнт Джині (концентрації багатства) становить 84,7%. На рівні нижче $10 тис. перебуває добробут 88,8% українців, від $10 тис. до $100 тис. — 10,4%, від $100 тис. до $1 млн — 0,8%, понад $1 млн — 0,1%.
До речі, українські банки рекордно високо оцінюють перспективи відновлення корпоративного кредитування і припливу депозитів на наступний рік. Про це свідчать результати опитування фінансистів, який провів Нацбанк…
Перейду до найголовнішої новини Києва та околиць:
Смоготуман накрив Київ. Задимленість, яка з ранку огорнула столицю, — це ніякий не смог, як припускають численні стурбовані городяни, а звичайний туман. Принаймні, саме так описав явище Олександр Савченко, заступник начальника управління з питань цивільного захисту КМДА.
Він додав, що незважаючи на те, що навколо Києва спостерігаються пожежі, в столиці не зафіксували перевищень норм чадного газу, крім проспекту Перемоги.
І для фіналу: Андрій Мельник, посол України в Німеччині, написав у Twitter, що комітет з петицій німецького Бундестагу почав розгляд питання про визнання Голодомору геноцидом українського народу…
Пам’ятайте про те, що принесло вам вчора, живіть сьогоденням і сподівайтеся на майбутнє.
І якщо хочете читати найважливіше за важкий день спокійним вечором прямо у своєму смартфоні — підпишіться на мою розсилку