Путін і перемога машин

8 вересня 2017, 15:03
2906
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Путін і перемога машин  - фото

Одночасно з рішенням тактичних геополітичних питань сучасності Путін раптом задумався і про перспективу панування над усім світом

В цьому російський президент, до речі, має цілковиту рацію. Штучний інтелект, який буде сам себе усвідомлювати, вчитися, ухвалювати гонсамостійні рішення і постійно себе покращувати, – це дійсно грандіозна сила. Такий інтелект швидко перевершить людський, він зможе швидше і краще вирішувати будь-які завдання, робити наукові відкриття, складати музику і так далі.

Він буде ефективнішим за людей взагалі у всіх сферах. По суті, практично це буде бог. Той, хто зуміє поставити його на службу власним інтересам, отримає і відповідні можливості. І дійсно зможе стати володарем світу, причому не докладаючи до цього особливих зусиль – за нього все зробить суперрозум.

Саме тому роботу над створенням штучного інтелекту зараз активно ведуть відразу кілька найбільших корпорацій світу, а також Пентагон, Китай, та й сама Росія. Всі вони бояться спізнитися. За друге місце в цій гонитві призів не дають. Тут пан або пропав.

Справа не тільки в тому, що якийсь диктатор отримає безмежні можливості і почне світову війну

Щодо важко прогнозованих загроз Путін, до речі, теж правий. Ми абсолютно не уявляємо, яка мотивація буде у машини, чий інтелект в мільйон разів перевершує наш власний. Можливо, суперрозум буде не проти вирішити всі наші проблеми і ввести людство в золотий вік. А можливо, він вирішить, що людство – це і є головна проблема, тому його необхідно якомога швидше ліквідувати. Як, наприклад, у фільмі "Термінатор", де Скайнет – машина, створена для захисту США, раптом вирішила, що захищатися треба від взагалі всіх людей, і почала ядерну війну, щоб винищити їх.

Втім, у всій цій історії є і набагато ближчі, менш фантастичні загрози.

Винахідник, бізнесмен і мільярдер Ілон Маск, який багато разів говорив про небезпеки штучного інтелекту, прокоментував виступ Путіна словами: "Це почалося!". Далі він написав, що Китай, Росія та інші країни з сильними програмістами вступлять в нещадну гонку за першість у створенні ШІ.

"Думаю, що це стане найбільш імовірною причиною початку Третьої світової війни", - підсумував бізнесмен.

На його думку, справа не тільки в тому, що якийсь диктатор отримає безмежні можливості і почне світову війну. Є і ще ряд небезпек. Країна, що відстає, може завдати ядерного удару по більш передовій, щоб не допустити появи ШІ у конкурента. Або вже створений ШІ вирішить, що превентивний удар по інших країнах дозволить убезпечити його власну.

Маск написав: "Якщо ви не переймаєтесь щодо безпеки машинного інтелекту, то вам слід замислитися. Ризик набагато більше, ніж від Північної Кореї". Свій твіт він супроводив плакатом з написом: "Врешті-решт все одно переможуть машини".

Звичайно, бізнесмена можна звинувачувати в тому, що він занадто рано панікує: штучного інтелекту немає, відповідно й загроза від нього відсутня. Однак тут є кілька моментів.

По-перше, сам Ілон Маск займається його розробленням і знає, як далеко пішов прогрес в цій сфері. За його словами, йому самому стає страшно, коли він бачить останні розробки своїх інженерів і програмістів. По-друге, Маск дуже рідко помиляється в своїх прогнозах і безпомилково вгадує всі світові тенденції ще до їх появи. Ну і по-третє, це вже не американський бізнесмен, а російський президент почав говорити про світове панування за допомогою штучного інтелекту. Якщо вже Путін, який навіть інтернетом не користується, взявся потилицю чухати, то справа й справді серйозна.

До речі, про Північну Корею російський президент теж думає. В інтерв'ю китайським ЗМІ він заявив, що справа зараз йде до ядерної війни і всепланетної катастрофи.

Більше світових новин у відеоблозі Івана Яковини:

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє . Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени


Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Компанії/Ринки

Сьогодні, 10:00

thumb img
5 прототипів унікальних медтехрозробок українських програмістів
Авто

Сьогодні, 07:01

thumb img
Електрички в майбутнє. 10 кращих електрокарів нашого часу
Люди

Сьогодні, 10:24

thumb img
Жаліти себе - дороге задоволення. НВ в гостях у знаменитого винороба Роберта Гулієва