Путін готовий на все

7 травня 2018, 13:03
12571
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Путіну подітися нікуди, і соромитися йому (як мінімум після минулої інавгурації) нічого. Від влади він не піде, і пити демократичний боржомі йому пізно

Новизна минулої акції протесту проти Путіна – не в жорсткій поліцейській зачистці протестувальників (це при Путіні траплялося багато разів; вперше, нагадаю, в 2006 році, на Марші Незгодних). Новизна – в так званих "козаках", які били демонстрантів нагайками під прикриттям ментів. Саме "ментів", зрозуміло, – тому що будь-яка поліція негайно затримала б їх, застосувавши саме до НВРців ту рішучість і силу, яку щедро продемонструвала на мирних людях.

Поліція, як відомо, покликана захищати закон – менти, як відомо, обслуговують бандитів (відчуйте, нарешті, різницю). Заодно з НВРівцями, менти вирішували для путінського режиму старе завдання залякування суспільства, але вже на новому рівні. Покидькам, відомим нападами на демократичних активістів, було дано чіткий карт-бланш на масове вуличне насильство. Це – державні, офіційні покидьки, а не просто група агресивних ряджених, і це треба розуміти абсолютно ясно.

Настільки ж ясно треба розуміти, що саме стоїть за готовністю влади розчехлити цей ресурс. Нацьковування однієї частини суспільства на іншу означає, що влада розглядає – і вже апробує! – організацію громадянської війни як інструменту для політичної маніпуляції. І це дуже і дуже серйозно.

Цей мерзенний джокер лежить в рукаві будь-якої авторитарної влади

Цей мерзенний джокер лежить в рукаві будь-якої авторитарної влади: влаштувати яке-небудь небезпечне негідництво, щоб вийти потім із суворим обличчям і закатати під асфальт взагалі все, в інтересах, зрозуміло, громадської безпеки. З цього місця моїх міркувань можна разом передавати привіт і вбивству Кірова, і підпалу рейхстагу, і підірваним будинкам на Каширському шосе. Не до демократичних процедур, камаради, країна в небезпеці!

Путіну діватися нікуди, і соромитися йому (як мінімум після минулої інавгурації) нічого. Від влади він не піде, і пити демократичний боржомі йому пізно. Жоден, найзлочинніший і смертельно найнебезпечніший для Росії ресурс не здасться цій людині зайвим, коли на кону буде стояти збереження особистої влади. Він готується до різних варіантів і, в певному сенсі, давно готовий на все. Це теж треба розуміти абсолютно твердо.

Тим, кому здається, що я надмірно песимістичний, наполегливо рекомендую перечитати мої прогнози на майбутнє, дані за часів раннього Путіна, і звірити ці прогнози як з реальністю сьогодення, так і зі своїми колишніми відчуттями від молодого сором'язливого лідера нової Росії.

Сьогодні портретик цього красеня Доріана вже, здається, виставлений історією на загальний огляд, і треба міцно заплющити очі, щоб не бачити його.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Інновації

Вчора, 20:00

thumb img
Куди ви пхаєтесь. Білл Гейтс закликав забути про космос і розв'язати 10 глобальних проблем планети Земля
Країни

Вчора, 20:43

thumb img
Шахрайство на $1,77 млрд. У Лондоні затримали ювеліра, який входив до сотні найбагатших людей Індії
Наукпоп

Вчора, 23:41

thumb img
Коли в Україні переводять годинники на літній час в 2019 році