Протест "євробляхерів". Чого вони хочуть?

6 вересня 2017, 14:35
15684
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Протест "євробляхерів". Чого вони хочуть?  - фото

Зробивши обман законним, держава створить невірний прецедент

Що хочуть люди на єврономерах, які паралізували місто? Може вони вимагають реформи, яких так потребує країна? Може вони хочуть, щоб мита були знижені на імпорт усіх автомобілів в Україні?

Ні, вони хочуть, щоб держава узаконила схему, за якою вони ввезли в країну транзитні автомобілі, і залишилися тут. Вони хочуть узаконити обман. Узаконити свою маленьку хитрість.

Вони хочуть, щоб їх «хитрозробленність» не призвела в результаті до необхідності платити штрафи. Вони хочуть обдурити всіх інших платників податків. Ми вас обдурили, але тепер нас багато, тому зробіть так, щоб нам прокатило. А інакше ми будемо буянити.
А що, справедливо, напевно. Чому б не дозволити їм кидати платників податків й надалі.

Податки це зло. Але податки – це необхідне зло. Ніхто не любить платити податки. Однак держава, за своєю сутністю, й існує для того, щоб збирати податки, і на ці гроші підтримувати найбідніших громадян і розвивати інфраструктуру. У цьому суть держави. І можна сперечатися про те, чи повинні бути податки високими або низькими. Це фундаментальна суперечка. Але ніхто ніколи не буде сперечатися про те, що можна виділити особливу групу людей і дозволити їм не платити податки. Просто за красиві очі.

Доки ми будемо обманювати одне одного та плювати один на одного, у нас не буде багатої країни

Високі мита в Україні на імпорт авто – це факт. Можна до нього ставитися по-різному. Але вони є. І можна сперечатися про те, чи треба знижувати всі мита на всі бензинові автомобілі чи залишати високими. Теж на все. До речі, якщо вирішите знижувати мита, то відразу надайте розрахунок, як компенсувати недоотримані кошти. Для бюджету. Зменшити фінансування шкіл? Або лікарень? Або може скоротити інвестиції в дороги? Високі мита на авто в Україні – це своєрідний податок на розкіш. І податок на ті доходи, які не декларуються громадянами. Всі ці корупційні потоки і зарплатня в конвертах виливаються в затори на київських дорогах. Чи справедливе таке оподаткування? Спірне питання, особливо для тих, хто і податки платить спочатку сповна, і мита потім. Але зовсім несправедливо обдурити таку людину двічі, коли вона, заплативши все, буде стояти в заторі слідом за тисячами «бляхерів», які обдурили платників податків двічі. Не кажучи вже про те, що поки тільки високі ціни на автомобілі стримують дороги Києва від повного колапсу.

Протести «бляхерів» подібні до протестів вкладників банку «Михайлівського». Там держава злякалася і пішла їм назустріч, прийнявши несправедливий закон і відкривши скриньку Пандори. Якщо у «михайлівських» прокатило, то можна і «бляхерам». А потім і контрабандисти підуть, якщо вдасться прикрити контрабанду, «копачі бурштину». Власники мережевих спортивних клубів виведуть свої армії ФОПів з вимогою зберегти схему. Провідні київські ресторатори зроблять те ж саме. А «союз ФОПів Буковеля» виграє всі суди. Просто тому що вміють.

Якщо люди протестують – то це не означає, що вони мають рацію. Це не означає, що їхні права порушують. Іноді вони протестують заради того, щоб їм дозволили порушувати права інших людей.
Так вже склалося, що в Україні система не працює належним чином. У деяких місцях це вже виправили. Таких місць дуже мало. Але кожного разу, коли відбувається виправлення, страждають люди, що вигравали від неправильної роботи системи. І всі ці люди прийдуть протестувати? І всіх їх нам треба буде підтримати?

Якщо ви не платите податки, то чого ви хочете від держави? Хороші дороги? А гроші звідки? І не треба говорити про те, що треба менше красти. Тому що так, треба. Треба менше красти. Але це зовсім інша історія. Їм треба менше красти, а вам треба чесно платити. І тільки тоді суспільство почне нарешті вимагати від політиків бути чесними. Тому що брехун завжди зрозуміє брехуна. І пробачить. А суспільство, де кожен кожного хоче обдурити, не працює. А у випадку з єврономерами – це панування містечкової хитрості. У підсумку – втрачають усі. І ми живемо в бідній країні, у якої не вистачає грошей на пенсії та дороги. І продовжуємо скаржитися на відсутність доріг, не бажаючи платити податки. Поки ми будемо обманювати одне одного і плювати один на одного, то у нас не буде багатої країни.

Вимоги «євробляхерів» задовольняти не можна. Не тому що через них тисячі людей застрягли у заторах. Просто це створює неправильний прецедент і буде негативно впливати на поведінку людей у майбутньому.

Як повинна працювати система? Помилка – покарання. Порушення – покарання. Людина повинна розуміти відповідальність своїх рішень. Те, що повернули гроші вкладникам Михайлівського, обов'язково штовхне їх ще на одну дурну інвестицію. А потім вони знову прийдуть до держави. Те ж саме «євробляхери». Здавалося б, ну що вже поробиш. Вони вже ввезли свої машини, вже обдурили бюджет і платників податків. Якщо їм це пробачити, то ніхто нічого вже не втратить. Все вкрадено до нас. Але це не так. За схеми треба карати. Щоб потім іншим або цим же людям не кортіло будувати нові схеми. Покарання – єдиний урок. А ніщо не вчить людей думати краще, ніж фінансовий урок.

Текст опубліковано з дозволу автора.

Оригінал

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє. Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Вчора, 11:22

thumb img
Повернення Криму після виборів, і Ляшко, який увірвався на засідання Кабміну. Топ-5 цитат тижня
Політика

Вчора, 10:17

thumb img
Перший указ. Відомі українці розповіли, що б вони зробили на президентському посту
Авто

Сьогодні, 07:02

thumb img
Самурай-хіпстер. Тест-драйв Honda HR-V