Проста арифметика Дня Перемоги

5 травня 2017, 14:53
35759
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Я готовий припустити, що якась невелика кількість справжніх учасників тієї війни ще є серед живих

До речі, згідно з простою арифметикою, наймолодшим реальним солдатам Другої світової війни цьогоріч виповнилося 90 років. Мінусуємо всіх тилових щурів, інтендантів, МГБшників, заградотрядівців тощо, які пройшли війну без поранень і виснажень, а ще краще пристосувалися в голодні й злиденні післявоєнні роки, тому якась частина з них мала шанс дожити й до наших днів. Але вітати цю наволоч – вершина цинізму.

Тепер вертаємося до справжніх ветеранів. Тих, кому сьогодні мало б бути від 90 до 100 з гаком років. Їх багато могло вернутися з тої бойні? Багато змогли прожити довге життя з пораненнями, печерним рівнем медицини й жахливо зірваним здоров'ям? Смертність серед них у перші півтора десятиліття була просто колосальною.

Особливо серед українських, які ще й пережили голод кінця 40-их. Частину, інвалідів, які після війни жебракували, просто винищили – була така історія. Перше офіційне відзначення перемоги й якесь символічне вшанування ветеранів почалося в середині 60-их.

Я готовий припустити, що якась невелика кількість справжніх учасників тієї війни ще є серед живих. Повторюся, гебістську наволоч, яка всю війну віджирувала, час від часу стріляючи в спину своїм же, щоб не сміли думати про відступ, тут рахувати не буду. Але точно тих, справжніх неймовірно мало й вони сьогодні переважно дуже хворі й слабі.

Хто ж ті злегка підстаркуваті дядечки й тьоті, обвішані від ніг до голови медалями, що будуть масово вимагати почестей?

То хто ж ті злегка підстаркуваті (половина з них народилася вже в 40-их) дядечки й тьоті, обвішані від ніг до голови медалями, що будуть масово вимагати почестей і нав'язувати нам чергову ідею російського агітпропу з їхнім «бессмєртним полком»?

Уже цього року не встигнемо, то може хоч до наступного відповідні відомства таки наведуть порядок з усіма цими так званими ветеранськими організаціями та списками тих, хто дійсно заслуговують на вшанування й тих, кого слід позбавити всіх нагород і на останок провести через процес проти злочинців сталінського режиму.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Культура

Вчора, 23:34

thumb img
Дозволити змінити свідомість? Що дивитися на фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA-2019
Політика

Вчора, 13:11

thumb img
Півмільярда – за два місяці. Скільки кандидати у президенти України витратили на телевізійну рекламу
IT-індустрія

Вчора, 20:29

thumb img
А ти захищаєшся? Як убезпечити свої акаунти в Facebook та інших інтернет-сервісах