Програє не Сенцов

30 травня 2018, 15:42
2104
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Кульмінація голодування Олега Сенцова припаде на футбольний чемпіонат. Право проведення якого було потрібно Москві для демонстрації власної величі. А тепер цей чемпіонат ризикує стати демонстрацією його власної величі

Мені не доводилося потрапляти в полон. Давати свідчення під тортурами. Слухати, як ледь знайомі люди обмовляють тебе заради угоди зі слідством.

Проти мене не порушували справу заради зірочок на погонах. Не судили на процесі, де вердикт відомий заздалегідь. Не етапували в колонію за Полярне коло.

Мені не доводилося опинятися всередині чужої ворожої системи. Яка повільно пережовує тебе своїми двоголовими щелепами.

Я не опинявся в ситуації, коли єдиний шанс перемогти – це поставити життя на кін. Коли потрібно день у день переступати через інстинкт самозбереження, – пише Павло Казарін для Крим.Реалії.

Я не знаю, як це – повільно вмирати. Коли ти чітко розумієш, що воюєш з системою, яка майже ніколи не йде на поступки в ситуації прямого тиску.

Я можу лише здогадуватися, яка воля потрібна, щоб поодинці ставити ультиматум цілій державі

Я можу лише здогадуватися, яка воля потрібна, щоб поодинці ставити ультиматум цілій державі. Яка до того ж не звикла звертати увагу на долю окремої людини.

Мені складно уявити як це – жити, знаючи, що тебе не включать до списків на обмін. Просто тому, що Росія оголосила тебе своєю власністю через кримську прописку в українському паспорті. Олег Сенцов не отримував російські документи після анексії, але коли Кремль хвилювали такі дрібниці?

Два роки тому Сенцов написав лист з російської в'язниці. У ньому він просив не витягувати його за всяку ціну. Аргументуючи це тим, що «перемога від цього не наблизиться». Сьогодні хочеться попросити його про те ж.

Хочеться сказати йому, що Москва не звикла рахуватися з окремими смертями. Що вона найбільше боїться здатися слабкою. Що вона звикла переступати через долі.

Втім, за чотири роки в'язниці він напевно встиг і сам це зрозуміти. Але, ймовірно, тепер він упевнений, що смерть іноді теж здатна стати перемогою.

Кульмінація його голодування припаде на футбольний чемпіонат. Право проведення якого було потрібно Москві для демонстрації власної величі. А тепер цей чемпіонат ризикує стати демонстрацією його власної величі.

Ми не знаємо, чи зважаться футбольні чиновники звернути увагу на його долю. Чи стануть гравці висловлювати солідарність з долею Олега. Чи будуть фанати вивішувати банери з його ім'ям на трибунах.

Тому що якщо не стануть, то програє не Сенцов. Програють вони самі. А якщо стануть – то у цінностей з'явиться шанс перемогти цінники.

Тому що вся ця війна вже чотири роки йде саме за цінності. І в цій війні Олег вибрав свій бік.

Залишилося вибрати його і всім іншим.

Друкується з дозволу Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа, 2101 Коннектикут авеню, Вашингтон 20036, США

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Події

Вчора, 19:02

thumb img
Кримінал та заборона ЗМІ. Що відомо про законопроект щодо фейків у професійних медіа
Гаджети

Вчора, 21:01

thumb img
Народжений вбивати. Огляд смартфона Samsung Galaxy M20
Гаджети

Вчора, 16:35

thumb img
iPad mini повертається. Apple оновила лінійку планшетів