Прогноз на літо. Яким буде курс долара

12 травня 2017, 15:31
12070
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Влітку ті, хто вирушає у відпустку за кордон, виходять на валютний ринок і продають валюту

І взимку, і влітку на курс впливають два фактори: попит і пропозиція валюти. Вони, в свою чергу, залежать від ситуації з економічною активністю.

Влітку люди, які вирушають у відпустку за кордон, виходять на валютний ринок і продають валюту. Тому влітку ми спостерігаємо певну тенденцію до зниження. На сьогодні вся проблема полягатиме в тому, наскільки українські громадяни змогли зберегти свої валютні заощадження за роки кризи. Якщо ми подивимося на нинішню ситуацію, то зниження валютного курсу говорить про те, що у громадян є якась кількість готівкової іноземної валюти, але вони її або притримують, або вже були змушені продати для того, щоб пережити важкі часи. Тому я не передбачаю великих коливань влітку.

Думаю, скоріше, буде тенденція до певного зниження. Це пов'язано з тим, що країна протягом певного періоду переживала економічну кризу, зокрема зниження валютних надходжень в країну і перехід людей на споживання товарів, які або нижче за ціною, або мають інші споживчі властивості, ніж імпортні товари, на які витрачається валюта.

При цьому не думаю, що на валютний курс чітко може вплинути звільнення з посади голови Нацбанку Валерії Гонтаревої. Як би ми до неї не ставилися, але НБУ зробив достатньо багато для того, щоб налагодити роботу регулятора і оздоровити український банківський ринок.

Сьогодні ситуація на валютному ринку більшою мірою визначається економічною політикою в цілому

Сьогодні потрібно врахувати і те, що на світових ринках відбувається зміцнення позицій тих товарів, які зміцнювала Україна. Йдеться про металургію і хімічні товари насамперед. З іншого боку, варто звернути увагу на таку проблему: частина комбінатів, які виробляли або сировину для металургії, або металургійну продукцію, знаходяться на території конфлікту.

Ситуація на валютному ринку більшою мірою визначається економічною політикою в цілому, співпрацею з МВФ та іншими міжнародними організаціями, які також в свою чергу співпрацюють з МВФ і таким чином координують дії з ним, ніж з поведінкою або персоналіями.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Країни

Вчора, 12:42

thumb img
Ґвалтують, поки не завагітніє. Жінок народу качинів із М'янми продають як "наречених" у Китай
Країни

Вчора, 11:27

thumb img
Повітряна тривога. Наймасштабніші авіакатастрофи останніх років - інфографіка
Travel

Вчора, 19:43

thumb img
Це місто створене для тривалих прогулянок. Тревел-план для туриста в Копенгагені