Про чергову катастрофу в Чорному морі

22 січня, 08:11
13118
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Що сталося насправді

  1. Де? Це не Керченська протока. Це досить далеко від неї. Це Чорне море, нейтральні води. 15 миль на південь, приблизно 28 км. Це широко відома в морському бізнесі нелегальна (неофіційна) але дуже велика рейдова перевалка за межами морських кордонів. Інколи моряки звуть її "Тортуга", в цьому районі на "дикій" перевалці навесні 2017 затонув турецький суховантаж "Герої Арсенала".
  2. Хто? Вибух трапився на двох турецьких танкерах-газовозах (Lpg Tanker) – CANDY (ex VENICE, GREEN ENERGY) та MAESTRO (ex GREEN LIGHT). Зараз вони під прапором Танзанії, а власник десь на островах. Насправді реальний власник там був глибоко захований, але американці його розкопали – турецька MILENYUM DENIZCILIK GEMI, і на них ніде клейма ставити. З весни 2015 вони в сирійському санкційному списку США та в нашому "чорному списку" – кримському.
  3. Що там трапилося? Якщо кажуть, що вони стояли борт о борт – могли робити перекачку газу ship to ship. Навіщо? – Не знаю. Це однаково, як сидіти на балоні з пропаном і його підпалювати. Це вкрай небезпечні судна самі по собі.
  4. Обидва промишляли незаконним перевезенням газу (Lpg) з окупованої Керчі (див нашу табличку), останнім часом також з Темрюка. Возили його до Сирії та Лівану.
  5. Жодного відношення до ситуації в Азовському морі та Керченській протоці це немає. Ці танкери завжди пропускали через Керченську протоку першочергово. Скоріше за все – не дуже легальний бізнес.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Геополітика

Вчора, 19:09

article_img
Поставити на місце Росію, яка готується до нападу на Україну: головне з виступу Порошенка на Генасамблеї ООН
Події

Сьогодні, 08:40

article_img
Подолання бідності. Як працюватиме державний онлайн-реєстр вакансій
Культура

Вчора, 21:10

article_img
Мексиканське щастя. Чому драма Куарона претендує на головні Оскари