Повернення блудної України

8 вересня 2017, 10:27
2515
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Ринки хоч і не зробили чергового історичного максимуму, але перебувають нині в прекрасному настрої

Псують їм настрій тільки новини з Північної Кореї, де один псих продовжує грати в бомбочки, і прогнози погоди. Однак погода засмучує в основному жителів Майамі і фондові ринки країн Південної Америки. Адже більшість інвесторів, які купують папери Аргентини і Бразилії, Мексики і Гватемали, мешкають саме в Майамі (хоча народилися основному як раз в Гватемалі або Мексиці, Бразилії чи Аргентині), а при наближенні урагану небаченої сили багато з них вже зібрали манатки і втекли вглиб країни. Ті ж, хто залишаться, точно не стануть ходити в офіс, з огляду на великий ризик пролетіти над офісом як фанера над Парижем. Що роблять в такому випадку, наочно продемонстрував поп-інвестор Річард Бренсон, який випередив ураган на одному з островів, сховавшись у винному погребі. Хто знає, може він і не помітив урагану зовсім. Але це не завадить йому тепер видати нову книгу «Як побороти фінансовий ураган у своєму житті» або «Ніколи не здавайтеся, навіть якщо все проти вас» і продовжувати їздити по світу з лекціями.

На щастя, ураган не зачепить Нью-Йорк і Лондон, а значить, здебільшого фінансовому світу нічого не загрожує. Хіба що штормить трохи долар, який знову втратив в ціні й торгується зараз вище 1,2 за євро. Втім, навіть такий дорогий євро навряд чи завадить Меркель виграти вибори, а далі вони розберуться. Але загальний позитив на ринках дозволяє вийти з розміщенням єврооблігацій навіть Таджикистану. Країна бавовни і наркотрафіку вперше з'явилася на ринку, залучила $ 1 млрд, що навіть більше золотовалютних резервів країни, що складають $ 700 млн і зосереджених в основному в золоті. Де знаходиться це золото, чи в зубах громадян чи у винному погребі вічного президента, достеменно невідомо, але цілком зрозуміло, що коли такі країни виходять на ринок, жадібність уже б'є через край, а страх інвестори втратили остаточно. При цьому прибутковість розміщення Таджикистану становила 7,125%. І рівень індексів на американських торгових майданчиках лише один з показників цього буйства жадібності. Індекс S & P500 відкриється в п'ятницю на позначці в 2465 пунктів.

На тлі розміщення десятирічного Таджикистану з прибутковістю, трохи вище 7%, вихід України на ринок бачиться дуже логічним. Як тільки депутати з десятої спроби прийняли законопроект, що дозволяє Мінфіну провести операцію, уряд оголосив про свої наміри. Угода повинна бути закрита в наступну п'ятницю. Вона передбачає викуп коротких облігацій і розміщення довгих паперів, термін обігу яких складе чи то 10 чи то 15 років. Фінальні параметри ми зрозуміємо тільки після роад-шоу, на якому Мінфін разом з лід-менеджерами буде промацувати апетит до ризику в основних інвесторів. Уряд готовий викупити весь випуск з погашенням в 2019 році, обсяг якого становить близько $ 1,9 млрд. Якщо ж інвестори не захочуть продавати облігації з погашенням в 2019 році на суму більше ніж 1,5 млрд доларів, залишок Мінфін готовий вибрати з паперів 2020 року. Складно звучить, але все просто. Мінфін розглядає пропозиції в порядку черговості і пріоритет у 2019 року, що зрозуміло, оскільки саме цю проблему і вирішує ця угода.

На тлі очікувань виходу уряду на ринок весь тиждень росли вартості як суверенних паперів, так і корпоративних, особливо ДТЕК і Метінвесту. Але зростання було помічено не тільки на ринку єврооблігацій. На цьому тижні різко зросли вкладення нерезидентів в ОВДП. А значить, програма CLN Сіті Банку «працює». Симптоматично, що покупки нерезидентів тривають на тлі різкого падіння гривні, яка за останні кілька тижнів втратила 50 копійок проти долара. А це означає тільки те, що покупці, які голосують грошима, ставлять на те, що падіння є ситуативним і лише відкриває більше можливостей, збільшуючи потенційну прибутковість покупки. Хто переможе сказати важко, на початку вересня зіткнулися дві хвилі на українському валютному ринку. З одного боку, це традиційна сезонність, коли восени гривня у нас слабшає. Але ось причини для прояву цієї сезонності за останні роки суттєво збідніли. Зате є протилежна хвиля – прекрасні зовнішні ринки, що підтримують гривню. Хто переможе ми побачимо вже скоро, коли пройде ефект американських вихідних і великих надходжень від повернення ПДВ, які миттю виливаються на валютний ринок.

Прихід нерезидентів призводить до зниження ставок на первинних аукціонах, на яких і пасуться покупці. На вторинному ринку вплив покупок поки що не особливо помітний, тут більше відчувається ситуація з ліквідністю. А НБУ, анонсом своїх тримісячних депозитних сертифікатів, дав зрозуміти, що зниження ставок очікувати не варто. Що й логічно на тлі інфляції, яка поки що не хоче слухатися прогнозів. А де всі прогнози марні, то це на українському ринку акцій. В останні тижні тут знову болото. Рух є, а прогресу немає. І індекс УБ відкрився в п'ятницю на позначці 1137 пунктів.

“Inspiration exists, but it has to find you working.”
Pablo Picasso

В огляді представлено думку автора, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, представлена інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє . Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Читайте інші тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Кінопошук з Фоззі – щочетверга

Діловий тиждень з Сергієм Фурсою – щоп’ятниці

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – щонеділі

Більше поглядів тут

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Вчора, 18:55

thumb img
Поважаю євреїв і росіян, але президентом повинен бути українець. Користувачів Facebook обурила фраза політолога Палія
Країни

Вчора, 14:17

thumb img
В Індонезії рятують самицю орангутана. В її тілі знайшли 74 кулі
LOL

Вчора, 12:27

thumb img
Сусід, що вийшов за пивом. Соцмережі висміяли Віталія Кличка, який інспектував Шулявський міст у смішній кепці