П'ять вимог до президента України

10 січня, 13:37
2075
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Раз один з кандидатів сам запропонував, то чому б і ні

Я сформулював п'ять головних вимог (умов), у разі дотримання яких особисто я і ті, хто оцінює політиків подібним чином, можу проголосувати за того чи іншого кандидата в 2019 році. Вони прості і не передбачають «подвійних» відповідей — тільки в парадигмі «так чи ні». Публічно, на всю країну і світ.

Гра в слова, загальні слова, забалакування теми та інше зараховуються як провал тесту. Ми ж не ідіоти, все розуміємо. Придатним до президентства в країні, що бореться за незалежність і відновлення територіальної цілісності, вважатиму лише тих кандидатів, які дадуть чіткі позитивні відповіді за 5 пунктами.

Не можна бути наполовину вагітною, трохи патріотом і трохи не зрадником. У тому, що стосується війни/геноциду, приниження/честі, вірності/зради близьких, принципів/колабораціонізму, для мене є два кольори — чорний і білий.

Не можна бути трохи патріотом і трохи не зрадником

1. Вираження особистого ставлення кандидата в президенти до Путіна у форматі (мінімально): «Я вважаю його своїм особистим ворогом, ворогом України і всього світу». Фрази на кшталт «складно сказати» або «ну, якщо він лідер країни, яка... то я, бо, ніби...» — мінус. Тільки персонально, чітко, без варіацій.

2. Гарантія відмови від самої ідеї прямих («без посередників», «довірливиих», «за вудкою», «з самим чортом») переговорів з будь-яким лідером РФ (тут прізвище байдуже), поки його рейх зразу ж не забереться з останнього сантиметра української землі і не виплатить Україні репарації, а українцям і кримським татарам — компенсації за втрати родичів, поранення, втрату майна, в'язницю, вигнання тощо.

3. Твердження, що українські солдати, офіцери, армія — для держави, народу і країни найважливіше, і її сила наростати з кожним днем. Що в Криму — окупація і геноцид кримських татар, що на Донбасі — окупація і війна з РФ. Цей пункт виявився 3-м, але можна поставити першим, хоч нульовим: та елементарна база, без якої у президенти ніяк.

4. Публічні гарантії незмінності зовнішньої політики України і підтримка закріплення в Конституції курсу на вступ до НАТО і ЄС. Після Майдану і 5 років війни — взагалі не обговорюється, жодних дискусій і вагань. Немає чіткого «так» — кандидат помер, несіть наступного.

5. Публічні гарантії і підтримка зміни статусу АРК (10-й розділ Конституції) на Кримськотатарську автономію в складі України. Одразу — без брехні і спекуляцій: автономію без права виходу, але з гарантіями прав кримських татар, корінного народу України на своїй батьківщині, на всі часи. Це і чітка підтримка нашого народу в умовах окупації/репресій, і страшний зовнішньополітичний удар по Росії, якого їй давно час завдати. Якщо, звісно, кандидат хоче серйозно повертати Крим, а не говорить про це ритуальні фрази.

Підбиваємо підсумок. Є відповіді на головні політичні питання — можна далі ставити економічні, соціальні (за які президент України, правда, не дуже відповідає, це теж потрібно усвідомлювати). Отже, кандидат, у принципі, придатний.

Якщо ви зі мною згодні (особливо журналісти) — вимагайте від кандидатів складати такий «іспит», влаштовуйте його самі, неупереджено аналізуючи публічні виступи, програми, інтерв'ю.


Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Food&Drink

Сьогодні, 18:08

article_img
Як мінімум кожен п'ятий український ресторан гідний мішленівської зірки - гастроблогер
Політика

Сьогодні, 12:33

article_img
Політолог намалював портрет типового виборця Володимира Зеленського
Політика

Сьогодні, 09:05

article_img
Аналіз НВ. Що станеться, якщо переможе Тимошенко