Після АТО. Що зміниться для Донбасу?

15 березня 2018, 08:13
2548
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Після того, як президент підпише відповідний указ, на зміну АТО прийде операція Об’єднаних сил

Створення цього Об’єднаного оперативного штабу пов’язують із прийняттям Закону про особливості державної влади, забезпечення суверенітету на території окремих районів Донецької та Луганської областей. Але Закон про оборону уже передбачав можливість створення такого штабу. Так заради чого це робиться? Оперативний штаб для того, щоб управляти процесом, чи заради окремих людей?

Я роблю висновок, що створення цього штабу абсолютно ніяк не вплине на перебіг подій, тому що управління цим процесом як було, так і залишиться за першим кабінетом держави. Очевидно, що у голові президента визріли певні кадрові зміни. Щоб провести їх безболісно, тим, хто бере участь в процесі, не вистачає посад. Йдеться про секретаря Ради національної безпеки та оборони, начальника Генштабу, голову Служби безпеки та міністра оборони. Отже, в цій системі координат відбудуться певні перестановки без втрати статусу. Скоріш за все, вони торкатимуться функцій, а не статусу секретаря РНБО та начальника Генштабу.

Друга причина створення штабу пов’язана з наближенням виборчої кампанії. Треба буде сформувати позиції, які звільнять президента від необхідності рутини аналізу та прийняття рішень в ході ситуації на фронті. Це не означає, що Порошенко в силу свого характеру не буде втручатися в ці процеси.

Створення штабу пов’язано з наближенням виборчої кампанії

Немає абсолютно ніякого значення, яка система діє при президентові Порошенко та які кадри там є – однаково всім керує особисто він. Президент хоче бути прем’єр-міністром, але Гройсман вже не дає йому цього робити. Тож поки він залишається головою Нацбанку, міністром закордонних справ, міністром економіки, Верховним головнокомандувачем, начальником Генштабу і т.д.

Третя причина – це статус агресора, який потребує певних організаційно-технічних рішень. Під це підтягується створення такого штабу.

Як це вплине на перебіг подій? Ніяк. На жаль, та ситуація, яка відбувається останні три роки, зараз лише набуває офіційного характеру, не більше. Був призначений командуючий АТО, який ніяким АТО не командував, були задіяні регулярні війська, які ніякого формального відношення до цього процесу не повинні були мати.

Тому все, як і завжди, буде залежати від професійності, стійкості та героїзму українських військових.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Фінанси

Сьогодні, 10:30

thumb img
Як приватний інвестор може купити ОВДП і скільки можна заробити на цих цінних паперах
Країни

Сьогодні, 13:25

thumb img
Так може піти Путін. Світові ЗМІ - про відставку Назарбаєва та про Казахстан без нього
Країни

Сьогодні, 11:57

thumb img
На узбережжя Австралії викинуло сонячну рибу вагою в кілька сотень кілограмів - фото