Передвиборчий звіт про перемоги

22 травня 2018, 11:11
342
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Незважаючи на літо, що наближається і, здавалося б, традиційне затишшя, в повітрі вже витає передчуття наближення виборів

Досвідчені корупціонери-мажоритарники починають збирати гроші на крупи. Ідейні партійні лідери все більше придивляються до грошових потоків лояльних до них олігархів і контрольованих ними державних компаній. Олігархи, в свою чергу, оцінюють партійних лідерів. Безкомпромісні реформатори, схоже, трохи не при справах, адже своїх грошей на мотивацію виборців у них немає. Власної популярності може для перемоги не вистачити, а в партійні списки #козаківгаврилюків, схоже, ніхто більше включати не буде. Набридли вже, виборчий бар'єр пройти навряд чи допоможуть, а от клопоту з ними багато – партійної дисципліни дотримуватися не хочуть. Так що, з парламентськими виборами все більш-менш зрозуміло.

А президенту, що робити? На якій «тематиці» йому обиратися? Теоретично, варіантів небагато – війна і економіка. Перше, обговорювати не хочу. Занадто серйозно і трагічно.

А ось з економікою у президента формальний шанс, по-моєму, є. Якщо подати правильно. Наприклад, порівнявши з Америкою. Хоча б ось так:

  • Аргумент 1. У квітні офіційний рівень безробіття в Україні знизився до 1.2%. Фантастичний результат, чесно кажучи! В Америці безробіття зараз на рівні 4%, і вони вважають це повною зайнятістю. Слабаки! Так що, тут ми американців випередили. Ось вам і перший передвиборчий аргумент.
  • Аргумент 2. У США зростання ВВП очікується на рівні 3%. У нас теж щось схоже прогнозується. А навіть, якщо прогноз і не збудеться, то з'ясується це не раніше лютого наступного року, коли вже нові прогнози в ходу будуть, ще більш оптимістичні.
  • Аргумент 3. У них долар з початку року на 2.5% відносно євро зміцнився, а наша гривня на цілих 8.5%. А у відношенні до самого долара ми теж на 7.7% сильніше стали. Ось вам, адепти валютного курсу, любителі «долара по вісім» – «накусь викусь», зміцнюємося!
  • Аргумент 4. Фондовий ринок у них виріс на 1.5%, з початку року, а у нас на цілих 35%. У них, правда, три тисячі компаній на біржі торгується, а у нас три, але деталі залишимо для фахівців, виборцям їх знати необов'язково.

Можна до того ж залишити трохи місця для «конструктивної критики»:

  • Аргумент 5. Борг у нас величезний, з цим не посперечаєшся. Так і у американців чималий. Вони облігації випускають, і ми не відстаємо. Чим ми гірші? Вартість боргу у них, правда, в діапазоні 1.9% – 3.2%, а у нас 7.5% – 17%. Але і тут викрутитися можна. Скажімо, спеціально так придумали, щоб дати внутрішнім інвесторам на власному боргу заробити. Нічого якомусь там МВФ 3% «відстібати». До речі, чиста правда – деякі українці відмінно заробили. Уолл-стріту і не снилося.
  • Аргумент 6. З інфляцією трохи проблематично. У них на рівні 2%, а у нас... Тут краще зробити паузу і загадково промовчати, зробивши основний акцент на тому, що НБУ її твердою незалежною рукою «таргетує». А в кінці року, в крайньому випадку, можна перерахувати за вигідною методикою, спорудивши скромненько споживчу корзинку з хліба, молока та ще якоїсь дурниці на пальмовій олії, що в принципі буде реалістично відображати сувору споживчу реальність рядового українця. Повинна ж влада бути чесна з народом. Не марципани ж з трюфелями в розрахунок інфляції включати.

Ну і останнє... Вважається, що американська економіка зараз не просто на підйомі, а знаходиться на піку зростання. Що ж нам заважає похвалитися економічними успіхами? У них, правда, люди в Польщу не біжать, але це можна пояснити відстанню. Далеко все-таки. А нам близько. І валять наші так, що тільки п'яти виблискують. Хоча, з точки зору виборної кампанії, це тільки на краще – ті, хто їде, адже апріорі незгодні і владі не вірять. Вони свою долю самі будувати вирішили, не чекаючи, що хтось за них це зробить. Та й нісенітницю передвиборчу про процвітання слухати не стали б. Так що, чим таких, що «кинули Батьківщину в скрутну хвилину», менше, тим для президента краще. Нехай Польщі та Португалії працюють, а грошики сюди шлють, щоб хоч якось країна на плаву трималася. А на виборах вони тут точно не потрібні.

Коротше кажучи, далеко не все втрачено для нинішнього лідера. Якщо перераховані аргументи подати, як «кроки назустріч людям», то так-сяк виборну кампанію обіграти і вийде. А якщо все це зверху трохи гречкою та обіцянками притрусити, то другий термін здасться не таким вже нереальним. Особливо на тлі наявних альтернатив.

Читайте інші тематичні колонки на НВ:

Сьогодні в світі з Іваном Яковиною – щодня

Кинопоиск з Фоззі – щочетверга

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – щоп'ятниці

Відкриття з Олексієм Бондарєв – щонеділі

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Події

Сьогодні, 16:04

thumb img
Не лише антибіотики. Що змінить кримінальна відповідальність за продаж ліків без рецепта
Travel

Вчора, 19:43

thumb img
Це місто створене для тривалих прогулянок. Тревел-план для туриста в Копенгагені
Наукпоп

Сьогодні, 07:00

thumb img
Вітром надуло. Як вчені NASA розгадали таємницю підземних поштовхів на Марсі