Паралельна реальність Росії

11 травня 2018, 19:11
185
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Як Путін веде свою гібридну війну

У 2014 році ополченці, підтримувані Росією, використовували поставлену Москвою ракету, щоб збити рейс МН 17 «Малазійських авіаліній» над східною Україною. Всі 298 пасажирів на борту загинули. Російське державне телебачення будувало навіжені теорії: пасажири на борту вже були мертві, літак збив український винищувач, це справа рук ЦРУ.

З 2016 року російське хакерство, вплив, відмивання грошей і втручання у вибори США стали темами заголовків, а також засідань Конгресу і юридичних процесів проти десятка людей, в тому числі президента Дональда Трампа і його команди, а також операторів соціальних мереж. «Навіть якщо вони росіяни, – сказав Путін в інтерв'ю. – Вони не представляють інтереси російської держави».

У 2018 році російський офіцер військової розвідки, якого визнали винним у тому, що він був подвійним агентом Великобританії, був отруєний разом з дочкою рідкісною нервовопаралітичною речовиною в Лондоні. І це через роки після переїзду туди. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Росія не має такої речовини, на відміну від США, Великобританії і НАТО. У новинах російського телебачення передбачалося, що дочка Скрипаля була викрадена і захована, а британці знищили докази і проігнорували міжнародні норми.

Нагнітання паніки та пропаганда всередині Росії дають результати Це – приклад типового сценарію, за яким діє дезінформація Кремля, коли справа стосується кризових ситуацій за кордоном. Але під їхнє інформаційне бомбардування з брехливими історіями, призначеними для зриву виборів і різних криз в суспільстві та владі, також потрапляють люди і за межами Росії. Інформаційна війна Путіна тепер поширюється на всі ЗМІ і політику.

Багато лідерів тільки починають дізнаватися про цю реальність. А ось недавнє дослідження новин російського ТБ, проведене Українським кризовим медіацентром і Естонським центром Східного партнерства, кількісно оцінило масштаб словестних атак на Україну і Європу з літа 2014 року по грудень 2017 року. На трьох контрольованих Росією телеканалах, антиєвропейські новини, в середньому, показували по 18 разів на день.

Їхня суть – наступна: Європа морально бідна, слабка, обездолена і пронизана злочинністю і тероризмом. Францію виставили таким чином, щоб під час останніх президентських виборів допомогти кандидату Путіна Марін Ле Пен. Макрона в новинних випусках регулярно поливали брудом. У відеосюжетах показували жебраків на вулицях, юрби поліцейських і заяви про фейкові протести проти тероризму.

Тролі поширюють цю брехню в соціальних мережах і сайтах як в РФ, так і за її межами. В результаті, у Франції запропонували закон, згідно з яким необхідно контролювати проспонсорувати контент і забороняти «підроблені новини» в соціальних мережах під час виборів. Закони дають посадовим особам повноваження видаляти контент або блокувати сайти для «захисту демократії».

В огляді зібрана добірка основних моментів з новин російського телебачення, в яких сфабриковані божевільні історії про решту Європи: скандинавські і німецькі уряди забирають десятки тисяч дітей з традиційних сімей, щоб передати їх одностатевим парам; європейські уряди розглядають легалізацію інцестів; в Європі, США, Канаді, фінських і норвезьких країнах крадуть російських дітей.

На жаль, нагнітання паніки та пропаганда всередині Росії дають результати. Опитування, проведені серед росіян в 2017 році, показали, що вони вважають Сполучені Штати, Україну і Європу головними ворогами РФ. Згідно з опитуванням, цей замкнутий світ зміг утворитися, завдяки тому, що росіяни ізольовані за мовною і територіальною ознакою: тільки 5% говорять англійською мовою і всього 7% виїжджали за межі країни.

З цих та інших причин, Росія, незважаючи на свою неспроможність і слабкість, залишається найнебезпечнішою країною в світі. «Ваги» їй додає гігантський ядерний арсенал і жорстокий лідер. Оскільки Путін веде «гібридну війну», Захід повинен активно і рішуче протидіяти. Дослідження показують, наскільки величезні ресурси розгортаються для поширення брехні і ненависті. Тому потрібна контратака.

Прийоми, які Росія використовує в своїй боротьбі, тепер є загрозою для всіх користувачів Інтернету. У 2016 році лідер російської опозиції Олексій Навальний писав: «Через проплачених тролів, звичайному користувачеві Інтернету неможливо відокремити правду від вигадки».

Нове Bремя володіє ексклюзивним правом на публікацію матеріалів Atlantic Council. Републікація повної версії тексту заборонена

Оригінал

Більше думок тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Країни

Вчора, 13:25

thumb img
Так може піти Путін. Світові ЗМІ - про відставку Назарбаєва та про Казахстан без нього
Lifestyle

Вчора, 18:09

thumb img
Ще вірять. Як експерти оцінюють рівень щастя українців, і з чим його пов'язують
Події

Вчора, 16:12

thumb img
Циркове лобі vs активісти. Як в Україні та світі відмовляються від цирків з тваринами