Остання війна Путіна

5 березня 2018, 11:03
12757
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У перший день весни 2018 року президент Росії Володимир Путін виступив зі зверненням до Федеральних зборів, країні і, як з'ясувалося, всього людства

Перша частина його виступу була нудною. Путін щось бубонів про зростання виробництва, відновлення інфраструктури, поліпшення науки, освіти та охорони здоров'я, зміцнення демократії тощо. Досить банальні речі, до яких всі вже давним-давно звикли.

Однак друга половина промови російського лідера була напрочуд живою і навіть захопливою. Якоюсь мірою вона була схожа на початок фільму-катастрофи або навіть зловісної антиутопії на кшталт "Божевільного Макса". Це кіно, нагадаю, розповідає про непростий, сповнений неприємностей, побут тих небагатьох людей, що вижили на Землі після глобальної ядерної війни. В такому фільмі Путін міг би зіграти божевільного диктатора, який розв'язав останню війну людей. Якщо називати речі своїми іменами, російський лідер із задоволеним виглядом розповідав про нові методи знищення всього живого на планеті, розроблені його вченими в таємних підземних лабораторіях.

Отже, в сьогоднішньому меню у нього є: "Сармат" – термоядерні ракети підвищеної потужності і дальності, поки що безіменні крилаті ракети і глибоководні торпеди з ядерними двигунами і "майже необмеженою дальністю дії". Гіперзвукові тактичні ядерні ракети "Кинджал" і міжконтинентальні маневрувальні гіперзвукові міжконтинентальні боєголовки "Авангард".

Якщо вірити Путіну, все це добро вже поставлено на серійне виробництво, причому мета створення цієї зброї – протидія американській системі протиракетної оборони.

Пояснюючи свої дії, російський президент поскаржився, що США категорично відмовлялися з ним говорити. Але тепер, на його думку, Вашингтону доведеться це зробити. Ключовою фразою його виступу стали такі слова: "Нас ніхто не слухав. Послухайте зараз". Цілком можливо, що його дуже добре почують. Якщо Путін пропонує американцям гонку озброєнь, вони запросто можуть йому це влаштувати. Зрештою, у них ресурсів на порядки більше.

Американці прекрасно знають, що російські новітні розробки – не такі вже й нові. Наприклад, розмови про безпілотники на атомних двигунах йшли ще в 1960-ті роки, але тоді їх визнали нерозумними. Навряд чи зараз щось принципово змінилося. Але,найімовірніше, США просто не помітять напинання Путіним щік – ядерною війною він на них все одно не піде. Ну а те, що він витрачає мізерні російські ресурси на дорогі і непотрібні іграшки – це його особиста справа.

Якщо Путін пропонує американцям гонку озброєнь, вони запросто можуть йому це влаштувати

Реакція Інтернету на заяви російського лідера в цьому сенсі цілком показова. Замість жаху і трепету, які він, очевидно, хотів отримати, вся мережа помирає від сміху. Путіна порівнюють з доктором Зло, сміються з того, як він збирається збивати своїми ракетами Tesla Ілона Маска, порівнюють його плани з будівництвом "Зірки Смерті" і так далі.

Але найбільше жартів викликали неймовірно убогі відеоролики, які Путін показував всьому світу, доводячи міць нової зброї. Ці ролики наче були взяті з комп'ютерних ігор середини 1990-х. Напевно на них пішли десятки мільйонів, хоча зробити таке зараз може будь-який школяр за сотню доларів. Зловісний пафос путінського виступу був зіпсований.

Якщо ви збираєтеся погрожувати всьому світу, то постарайтеся створити відповідний антураж. Місце має бути темним і похмурим, лідер – величезним і лютим, аудиторія – безжальною і пасіонарною. Ну а самі презентації – оглушливі своєю нещадною реалістичністю. Якби я був злим диктатором, який хоче всіх налякати, то я б так і зробив.

Замість цього всі побачили маленького, лисого сморчка Путіна, який постійно кректав, кашляв і витирав собі хустинкою сопливий ніс. У світлому, мирному залі сиділи його міньйони – жирні, лискучі, бородавчасті дядьки і тітки, упаковані в дорогі італійські костюми. Вони явно нудьгували і зовсім не були схожі на орду нещадних завойовників. Мерзенними їх назвати дуже навіть можна, але страшними – ні.

Ну а згадані ролики нічого, крім здивованого сміху, викликати не могли. Це як погрожувати комусь в підворітті пластмасовою шаблею. Або іграшковим пістолетом. Навіть за бажання складно до такої загрози поставитися серйозно.

Захід, у всякому разі, не дуже вражений. The New York Times закинула коротку статтю про виступ Путіна в підвал свого сайту. Британська The Guardian помістила замітку про цю промову на чільне місце, але теж скептично відгукнулася про російські збройові новинки.

Таким чином, наслідки мілітаристської промови Путіна нічого доброго ні йому самому, ні його підданим не обіцяють. Росія витратить купу грошей на марну зброю, Захід посміється і введе нові санкції, а росіяни лише тугіше затягнуть паски. Ось тому і не треба літаками возити в Кремль кокаїн з Аргентини. Надмірне вживання цього наркотику небезпечне для психічного здоров'я! У чому ми всі й переконалися першого березня.

Більше світових новин у відеоблозі Івана Яковини:

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Інновації

Вчора, 20:00

thumb img
Куди ви пхаєтесь. Білл Гейтс закликав забути про космос і розв'язати 10 глобальних проблем планети Земля
Ігри

Вчора, 06:45

thumb img
Нові мобільні ігри, за які не соромно
Країни

Вчора, 20:43

thumb img
Шахрайство на $1,77 млрд. У Лондоні затримали ювеліра, який входив до сотні найбагатших людей Індії