Об'єднатися або програти

26 березня 2018, 15:32
1823
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У країні останнім часом тривожно, але я все більше думаю не про історію з Савченко, а про майбутні тектонічні процеси. Мова про президентські вибори

Часу до них залишається все менше, і це значить, що ми входимо в зону турбулентності. І в рік, що залишився до виборів, нас може неабияк потрусити.

Кілька днів тому КМІС опублікував нові політичні рейтинги. Їх результати не менш сумні, ніж кіно про пригоди Надії. Лідирують політики-популісти. У спину їм дихають осколки колишньої Партії регіонів. Рейтинги влади продовжують падати. У чинного президента немає шансів виграти вибори без застосування адмінресурсу і фальсифікацій. А якщо так піде далі, то до весни Порошенко втратить шанси навіть на вихід у другий тур.

Ситуація не вселяє оптимізму. Коли ти розумієш, що кращою альтернативою нинішньої корумпованої верхівки суспільство бачить Юлію Тимошенко, мимоволі охоплює відчай. У наших людей дуже коротка пам'ять. Роки прем'єрства Юлії Володимирівни – це роки точно таких же корупційних схем, договорняків з регіоналами, низьких пенсій та поганих доріг. Чи ви пам'ятаєте якісь прориви в 2008-2009 роках? Додатково до цього можна згадати невигідні контракти з "Газпромом" і хихикання з Путіним.

Тимошенко чи Порошенко – наслідки відомі заздалегідь. Це ще п'ять втрачених років, гарантоване животіння, збереження старих правил, засилля олігархів. Чи витримає держава? Не зрозуміло. Довгий час нам здавалося, що у держави необмежений запас міцності. Але 2014 рік показав, що це не так. Тільки ми, на жаль, не винесли уроків. Корупція продовжує роз'їдати державність, як кислота. 120 мільярдів вивіз один олігарх, 10 мільярдів на рік за рахунок корупційного тарифу отримує інший, 1,5 мільярда дотацій відстібають третьому. У злиденній країні, яка веде війну, – карнавал безмежного злодійства. Кілька кланів продовжують качати гроші так, ніби не було революції, війни, окупації. Чим все це обернеться на наступний раз? Новим повстанням, погромами, переворотом?

Зараз у нової опозиції є реальний шанс перемогти політиків з минулого

У цій ситуації ми повинні думати про об'єднання всіх здорових опозиційних сил і висунення єдиного кандидата, який зможе по-справжньому претендувати на вихід до другого туру. Поки є час, потрібно зробити все, щоб вибори не перетворилися на рокіровку осла і пустунки-мавпи. У нас немає більше зайвих п'яти років.

Сьогодні цей політичний фланг найбільш роздроблений. Є відразу кілька потенційних кандидатів, які працюють приблизно на одному електоральному полі і у яких є президентські амбіції – Анатолій Гриценко, Андрій Садовий, Віктор Чумак. На цьому ж фланзі працює цілий ряд молодих партій – "Сила людей", "ДемАльянс". Окремо шанси низькі. Але в разі консолідації вихід до другого туру цілком реальний. Головне – не зволікати час і якомога раніше домовитися. Якщо ж домовитися не вийде, доведеться спостерігати за фінальною сутичкою з боку в ролі статистів. Вибір дуже простий – об'єднатися або програти.

Дуже не люблю цей банальний вислів, але зараз в країні дійсно наступає момент істини. Рейтинги кандидатів низькі, як ніколи. Явного фаворита немає, розрив занадто малий. Вирватися вперед в будь-який момент може хто завгодно. І я вірю, що зараз у нової опозиції є реальний шанс перемогти політиків з минулого. Вони слабшають і втрачають владу.

Я, зрозуміло, на президентство не претендую, тому готовий підтримувати будь-яку кандидатуру, яку висуне нова опозиція. І буду робити все, щоб такий кандидат переміг. Не тому що розраховую на якусь винагороду. Якщо керуватися корисливими мотивами, то потрібно якраз підтримувати когось із нинішніх фаворитів. Але нам потрібно об'єднуватися навколо третьої сили, у нас немає іншого виходу – інакше катастрофа. Як ми вже переконалися, країною дійсно бродить привид заворушень і військового перевороту. Це не жарти. Хто знає, в однієї чи Савченко в голові будувалися такі плани? Авторитет влади низький, розчарування суспільства велике. Склалося вкрай живильне середовище для політичної нестабільності.

Законна, цивілізована зміна слабкої корумпованої влади на майбутніх виборах – єдиний адекватний вихід зі становища. Вихід, що назрів. Україна потребує нових лідерів і справжніх реформ. Зволікання рівносильне поразці.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Фінанси

Вчора, 10:30

thumb img
Як приватний інвестор може купити ОВДП і скільки можна заробити на цих цінних паперах
Країни

Вчора, 20:43

thumb img
Шахрайство на $1,77 млрд. У Лондоні затримали ювеліра, який входив до сотні найбагатших людей Індії
Події

Вчора, 16:12

thumb img
Циркове лобі vs активісти. Як в Україні та світі відмовляються від цирків з тваринами