Новий вашингтонський яструб?

14 березня 2018, 15:11
2107
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Про відставку Тіллерсона та призначення держсекретарем США Майка Помпео

Як і все у Трампа: очікувано, але несподівано. Протистояння Тіллерсона та Трампа має свою стару історію. Воно не стосувалося ставлення до України та нашої війни з Росією. Основні розбіжності були щодо КНДР, Ірану та ще ряду інших країн, а також персональна несумісність. Трамп дозволяв собі жорстко атакувати Тіллерсона, а той якось привселюдно обізвав президента недоумком. Тема відставки спалахнула минулої осені, тоді її вже всі обговорили й чекали офіційного повідомлення, натомість у Білому домі журналістів звинуватили в розповсюдженні фейків. Але вже тоді в CNN прогнозували, що на посаду держсекретаря буде призначений Майк Помпео, який посідав посаду керівника ЦРУ. Урешті так і сталося. Для Тіллерсона це було несподіванкою. Він перервав візит до країн Африки й вилетів до США.

Щодо Помпео, то він не був компліментарно налаштований щодо Трампа, на праймеріз підтримував його конкурента, завжди підтверджував, що російське втручання в американські вибори точно було. А зовсім недавно прямо звинуватив Путіна в брехні, коли той пробував це заперечити. Та в нього з Трампом нема психологічної несумісності. А ще є багато спільного в поглядах: на Іран, вільний продаж зброї, внутрішню політику. Обоє затято критикували Обаму за його соціальну й економічну політику тощо.

І головне. Ставлення до Росії. Не берусь сказати з певністю на майбутнє, але досі Помпео називали головним вашингтонським яструбом, а всі російські ЗМІ додавали, що він жорстко налаштований проти Росії та Путіна. Також акцентують на його демонстративній недипломатичності, коли йдеться про російського царька. Не бачу підстав, щоб щось кардинально помінялося.

Не бачу підстав, щоб щось кардинально помінялося

Щодо України, то він виглядає нашим прихильником і потенційним союзником навіть поза контекстом своїх антиросійських настроїв. Схоже, що з його приходом Україна має піднятися на пару сходинок у шкалі американських пріоритетів. Але не хочу загадувати наперед. Поки нам треба терміново нарощувати рівень контактів з новим шефом дипломатичного відомства. Вони й були цілком пристойні. Та голова спецслужби за означенням має бути більш закритим, ніж головний дипломат. Чув за своїми контактами, що наше посольство миттєво звернулося до протоколу з проханням про невідкладні переговори майбутнього держсекретаря та нашого президента. Переконаний, що перемога буде за нами, хоча нашу власну роботу ніхто замість нас виконувати не стане. Це вже камінь у город нашої Ради, яка сьогодні демонструє вершини саботажу.

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Геополітика

Вчора, 07:45

thumb img
Візит російського омбудсмена. Чи можливий прогрес у перемовинах щодо українських політв'язнів
Ігри

Вчора, 06:45

thumb img
Нові мобільні ігри, за які не соромно
Ігри

Вчора, 13:00

thumb img
Кошмар для Sony. Google анонсувала хмарний ігровий сервіс Stadia