Нова лінія Керзона

11 січня, 12:43
2245
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Сьогодні Донбас – це точка напруги, де протистоять одна одній дві цивілізації

Англійський лорд, віце-король Індії, міністр закордонних справ британського уряду, який мав безпосередній вплив на історію України. Його звати Джордж Керзон.

Впевнений, що багато хто чув вислів «лінія Керзона» чи назву території Закерзоння у Польщі. Та точно не всі пам’ятають, про що це. Сьогодні Джорджу Керзону – 160 років. Саме привід нагадати, чим він відзначився в історії України і чому його лінія така важлива.

У своїх виступах і розмовах з українцями я часто повторюю про значення «лінії Керзона». Якщо говорити чисто формально, то це та лінія, яку в 1920 році міністр закордонних справ Великої Британії Джордж Керзон визначив як кордон Польщі та Радянської Росії. У 1939 році вона стала основою німецько-радянського кордону, в 1945-му – знову польсько-радянським кордоном. А далі стала основою для кордону між сучасними Україною та Польщею.

Але значення «лінії Керзона» набагато глибше, ніж просто фізичний чи політичний розподіл територій. За своєю суттю вона стала цивілізаційним кордоном між двома абсолютно різними світами. На початку минулого століття нинішній кордон сучасних України та Польщі був місцем зіткнення двох цивілізацій. А там, де вони стикаються, завжди виникає напруження.

Україна і Росія – це уже дві різні цивілізації

З часу визначення «лінії Керзона» пройшло майже сто років. Сьогодні ми з вами є свідками того, як умовно вона посунулась на сотні кілометрів. Відомий англійський географ Гелфорд Маккіндер стверджував: населення рухається зі сходу на захід, а цивілізація – із заходу на схід. Події на українському Донбасі лише підтверджують цю теорію. Сьогодні Донбас – це точка напруги, адже саме там протистоять одна одній дві цивілізації. Там вони зіткнулися.

Отож, Україна і Росія – це уже дві різні цивілізації. Цей процес навряд чи уже можна зупинити. «Лінія Керзона» впевнено посувається на схід.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Зверніть увагу

20 січня, 16:54
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект