Німеччина після виборів

25 вересня 2017, 18:43
79
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Німеччина після виборів - фото

Найважливіший результат виборів в Німеччині для нас – перемога партії Ангели Меркель, а це означає, що саме Меркель очолить уряд

Отже, драматичних змін у зовнішній політиці Німеччини не відбудеться. Це, як на мене, дуже гарна новина для нас.

Якою буде коаліція сьогодні сказати важко. Всі заговорили про так звану "Ямайку" – об’єднання ХДС/ХСС, Вільних демократів та Зелених. Це доволі складна комбінація політичних сил, але думаю, що всім цим політичним партіям є чим поступитися заради того, щоб знайти компроміс. І мені здається, що, скоріш за все, хоча переговори не будуть дуже простими і легкими, його знайдуть.

Разом з тим я би не виключав варіанту повторення "великої коаліції", якщо розмови на трьох не дадуть результату. В політиці все швидко змінюється, тому такий варіант також не можна виключати. Усе залежатиме від того, наскільки продуктивними будуть наступні кілька тижнів. А це можуть бути навіть півтора-два місяці: традиційно, в Німеччині такі переговори йдуть нелегко.

Негативний момент виборів – там з’явилася і буде доволі потужно представлена в парламенті праворадикальна партія "Альтернатива для Німеччини". Але є надія, що серйозного впливу на ситуацію в Німеччині ця партія мати не буде. Хоча, якщо йдеться про 80-85 депутатів в парламенті, які працюватимуть у різноманітних комітетах, його також не можна виключати. Тим більше, лідер цієї партії сказав, що планує пресингувати Меркель. І це відбуватиметься.

Загальний підсумок – євроскептики та радикали не пройшли ані в Німеччині, ані у Франції, ані в інших країнах Європи

Пресинг буде загальнополітичний, тому що в цьому мета таких партій як АдН. Але варто пам’ятати, що в Німеччині функціонує стабільна система демократії, та всіх, хто працює проти своєї держави, там швидко ставлять на місце, на відміну від нас. Водночас, маючи лідером такого досвідченого політичного діяча, яким є Меркель, думаю, ХДС вдасться давати відсіч. Хоча нападки будуть по всьому фронту, починаючи з питань, на яких спекулювала АдН напередодні виборів – мігрантів, закриття кордонів, тощо. Це постійне джерело внутрішньополітичної напруги.

Загальний підсумок: євроскептики та радикали не пройшли ані в Німеччині, ані у Франції, ані в інших країнах Європи, отже, сподівання на хаос у ЄС марні. А якщо так – можемо сподіватися, що попри відомі проблеми та труднощі, з якими стикається Європа, вона їх переможе так чи так. Тому висновок більше позитивний та оптимістичний.

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє. Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Країни

Сьогодні, 12:42

thumb img
Ґвалтують, поки не завагітніє. Жінок народу качинів із М'янми продають як "наречених" у Китай
Авто

Сьогодні, 07:02

thumb img
Самурай-хіпстер. Тест-драйв Honda HR-V
Наукпоп

Сьогодні, 13:13

thumb img
Загадка світобудови. Фізики висунули гіпотезу про таємничі білі діри у Всесвіті