Некерований Трамп

19 травня 2017, 08:00
4502
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Чи зможуть кілька хороших хлопців з Республіканської партії протистояти зловживанню владою президентом?

З того моменту, як президент Трамп звільнив з посади главу ФБР Джеймса Комі, продовжує звучати одне питання: при тому, що у демократів немає реальної влади, чи зможуть кілька хороших чоловіків і жінок з Республіканської партії протистояти зловживанню владою президентом, як це зробили їх попередники під час Уотергейту?

І це питання, безумовно, стануть ставити ще голосніше після того, як стало відомо, що Трамп просив Комі притримати розслідування відносно колишнього радника президента з національної безпеки.

Але ми вже знаємо відповідь: Ні.

Республіканці б ніколи не взяли когось на кшталт Трампа: випадкову людину з історією банкрутств, неоплачених рахунків і звинуваченнями в сексуальних домаганнях, що бреше, як дихає – тому що відповіддю на наше питання завжди була б так. Практично всіх хороших чоловіків і жінок у керівництві цієї партії або вигнали, або заткнули. Ті, хто залишився, або підкуплені лобістами, або цинічно вирішили вирушити на гравіцапі в "прекрасне далеко" Трампа, щоб використовувати його при будь-якій можливості.

Але у всього є ціна. Трамп зробив так, щоб усі, хто знаходиться у його колі виглядали "або брехунами, або дурнями", як влучно сказав Девід Аксельрод. Так що не сподівайтеся. Повстання республіканців не буде ні за яких обставин.

Республіканська партія не збирається проводити імпічмент, забудьте про це

Ось чому єдине актуальне питання полягає в наступному: чи знайдуться десятки мільйонів добрих чоловіків і жінок в Америці, готових балотуватися і голосувати за демократів чи незалежних кандидатів на виборах в Конгрес в 2018 році і позбавити республіканців більшості в Палаті представників і, можливо, в Сенаті?

Все інше неважливо – тепер це холодна боротьба за владу.

Але одну річ про Трампа та його помічників я визнаю: вони не те що не бояться, вони насолоджуються боротьбою з опонентами. Вони не бояться виграти з мінімальним розривом і правити так, ніби отримали абсолютну більшість.

Лідер більшості в сенаті Мітч Макконнелл мав право заблокувати кандидата Барака Обами на посаду Верховного судді і він не вагаючись використовував це право, і плювати на Конституцію.

Трамп міг призначити людей, які заперечують зміни клімату на ключові посади,які відповідають за навколишнє середовище і призначив – плювати на науку. А ще у Трампа була можливість звільнити Комі, навіть якщо це означало звільнити людину, яка розслідувала його власні можливі зв'язки з Росією, і він зробив саме це.

Демократи і незалежні кандидати не повинні відволікатися на марші у Вашингтоні, розумні твіти або "Суботні вечори в прямому ефірі". Їм потрібна влада. Якщо вас обурює те, що робить Трамп – за підтримки Палати представників і сенатських республіканців, тоді вам потрібно вибратися з Facebook, піти в Конгрес за демократів чи в ролі незалежного кандидата, підштовхнути когось проголосувати за демократа чи незалежного, або допомогти зібрати гроші на підтримку свого кандидата.

Все інше неважливо.

Натовп, що втратив моральний вигляд, біжить сьогодні за республіканцями не тому що у тих аргументи сильніше: як показують опитування більшість не погоджується з політиками щодо питання Комі та клімату. Але зараз республіканці у владі, і вони не бояться її використовувати, незалежно від думки народу. І вони будуть використовувати владу, щоб знижувати податки для багатих, позбавити бідних доступу до охорони здоров'я і перетворити політику щодо захисту клімату в нафтову промисловість, і будуть продовжувати до тих пір, поки хтось інший не одержить більшість у Палаті або Сенаті.

Особисто я зовсім не скажений демократ. Я більш консервативний у питаннях вільної торгівлі, бізнесу, підприємництва та застосування сили, ніж багато кандидатів від Демократичної партії. Я думаю, що країні було б вигідно мати розумну консервативну партію, яка б пропонувала рішення, засновані на об'єктивних показниках за нашими найсерйознішими проблемами: від клімату до енергетики, освіти, податків, інфраструктури, і готова йти на взаємні поступки з демократами. Але сьогодні такої Республіканської партії немає. Партія втратила свій моральний компас.

Просто уявіть Трампа, який разом з міністром закордонних справ Росії сміється в Овальному кабінеті, міністром, який покривав використання Сирією отруйного газу. Як повідомляється, Трамп передав йому дані розвідки щодо ІД і не пустив на зустріч жодного американського журналіста. Фото зробив російський фотограф. У нашому Білому Домі! Це огидно. А Республіканська партія досі мовчить. Якщо б це зробила Хілларі, вони б розпустили уряд.

Саме тому для мене в 2018 році, найлівіший кандидат від Демократичної партії в Палаті представників чи Сенату краще найпомірнішого республіканця, тому що ні один з останніх не виступить проти Трампа. І президентство Трампа – це не просто загроза моїм політичним уподобанням, це загроза верховенства права, свободи преси, урядової етики, цілісності наших інститутів, цінностей, яким наші діти повинні вчитися у свого президента і ролі лідера вільного світу.

Ось чому зараз є тільки два вибори: курка або риба – контроль демократів над Палатою або Сенатом, які хоча б зможуть стримувати Трампа в останні два роки терміну некерованого президента. Республіканська партія не збирається проводити імпічмент, забудьте про це. Або демократи отримують більше влади, або ми просто перекидаємося жартами з вечірніх програм.

Так що повторюся: біжіть, збирайте гроші або змушуйте когось голосувати за демократів чи незалежних кандидатів, які балотуються в Палату або Сенат 6 листопада 2018. Більше нічого не має значення.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Томаса Фрідмана. Републікування повної версії тексту заборонене

Оригінал

Більше поглядів тут

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Вчора, 12:00

thumb img
#ВибориБезБрехні: перевіряємо достовірність заяв Зеленського, Порошенка і Тимошенко
Події

Вчора, 21:39

thumb img
Розірвало на частини. Що відомо про смертельну ДТП в Одесі, причиною якої могли стати вуличні гонки
Футбол

Сьогодні, 02:17

thumb img
Давайте натуралізуєм Родрігеса. Реакція соцмереж на драматичну перемогу збірної України над Люксембургом