Не без Кремля. Що робити Франції?

10 грудня 2018, 17:03
537
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нам хочеться бачити за подіями в Парижі виключно руку Москви

Звичайно, протести у Франції мають виключно французьке підґрунтя, підтримуються широкими прошарками суспільства, які прагнуть менших цін і більш високих соціальних гарантій та зарплат. Підтримуються в тому числі студентами, що особливо симптоматично.

Це перший серйозний політичний виклик для президента Еммануеля Макрона, який прийшов на хвилі запиту на нові обличчя, ідеальних в період стабільності й економічного зростання. Але коли приходять кризи, все стає складніше, і тут іноді більш затребуваними стають досвід, воля, впевненість і вміння розрулювати кризи, вчасно братися за важкі теми, а не робити ставку лише на апріорі переможні історії, закриваючи очі на проблеми.

Макрон переживає першу серйозну внутрішню політичну кризу, до цього додається й певні внутрішні тертя через стосунки з президентом США Трампом. І, звичайно, дуже примітивний погляд, який гуляє нашим Facebook, – бачити за подіями в Парижі виключно руку Москви.

Правдою в цьому є те, що будь-яка нестабільність в країнах ЄС вигідна РФ, підхоплюється та заохочується як ольгінським тролятником в соцмережах, так і цілком реальними радикальними структурами та крайніми правими чи лівими, щедро приготованими Кремлем рухами всередині європейських країн. Як не дивно, але в заворушеннях завжди «випадково» з’являються російські «туристи» і «любителі шпилів» в балаклавах, з матюками і лементом чисто французькою «nazad!».

У Росії "нюх" на кризи

У Росії «нюх» на кризи і вона віртуозно вміє їх підживлювати – через своїх внутрішніх лобістів чи туристів. Так було в Нідерландах з їх референдумом, де потім знайшли російські лапки, з Брекзітом, чи приходом правих радикальних і популістських рухів в європейських країнах, які відразу виступають за зняття санкцій.

Цікаво, що в українських передвиборчих реаліях з десяток кандидатів приміряли на себе елегантний костюм симпатичного французького президента і позиціонували себе як українські макрони. Цікаво, як зміниться імідж цих вітчизняних політиків зараз, і чи зміниться? Чи вдасться президенту Макрону швидко і ефективно подолати французьку кризу, щоб нашим кандидатам не довелось корелювати образи та кампанію, а лише знову дістати з шаф елегантні костюми і шалики для образу?

Чи вдасться Макрону не лише подолати внутрішню кризу, а й претендувати на європейське лідерство? Слідкуємо за подіями у Франції і бажаємо мудрості цій прекрасній і дуже важливій країні.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Наукпоп

Сьогодні, 07:00

article_img
Ейнштейн в люті. Дослідження темної матерії кидає виклик сучасній фізиці
Компанії/Ринки

Вчора, 14:42

article_img
Мистецтво привертати увагу. Історія успіху креативного агентства Banda
Інновації

Вчора, 20:00

article_img
Аквамен відпочиває. США розробляють підводних бойових роботів