Найбільший ворог України

17 грудня 2015, 18:34
2115
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Найбільший ворог України - фото
Популізм та інфантилізм. Сьогодні вони правлять бал у парламенті

Вихід під Раду протестувальників - любителів працювати без касових апаратів і за схемами, свідчить про те, що потенційно може бути зроблена дуже важлива реформа, яка зараз зависла у невизначеності. І може потонути в болоті дурості й популізму, вкотре захопили зал парламенту.

Як казав Каха Бендукідзе, якщо ви реформатор і з вами ще вітаються на вулиці, ви занадто мало зробили. Реформаторів не можуть любити. При реформах не може бути компромісів. Реформи не можуть подобатися тим, кого вони стосуються. Це аксіома. Неважливо, що думають даішники про реформу поліції. Не можна слухати думку суддів і прокурорів про реформу судової системи. Не можна слухати спрощенців, коли намагаєшся ліквідувати схеми з уникнення оподаткування. Тому що саме ці схеми їх і годують. І саме вони годують депутатів, які не хочуть голосувати.

Реформа повинна змінити усталений устрій, систему. І вона завжди не подобається тим, хто в цій системі почувається добре. Тому що, найпевніше, він відчуває себе добре саме тому, що використовує недоліки. Якщо при реформі починають враховувати інтереси реформованих, то реформа провалюється. Неможливо з корупціонерами домовитися про правила життя без корупції. Тому що в угоді буде враховано корупційні інтереси. Це не реформа. Це самообман.

Неможливо з корупціонерами домовитися про правила життя без корупції

Саме тому уряд зобов'язаний бути волюнтаристським. Повинен сам приймати рішення. Не може і навіть не має права піддаватися тиску ззовні, нехай це активісти чи депутати-лобісти, які вдало розташувалися на тіньових грошових потоках різних оптових ринків. Уряд повинен слухати голоси всіх, але зобов'язаний потім говорити сам. І робити. Якщо парламент не дає уряду реалізовувати ухвалені рішення, то такий парламент стає перешкодою на шляху будь-якої реформи.

Найбільший ворог України - популізм та інфантилізм. І сьогодні вони правлять бал у парламенті. І, як завжди, у нас залишається одна надія. На МВФ та інших кредиторів. В іншому разі ми знову втратимо шанс на зміни. І будемо продовжувати звинувачувати в цьому всіх, крім самих себе. Вимагати економічного зростання, не зробивши нічого, щоб воно стало можливим. Вимагати боротьби з корупцією, але десь так, щоб ця боротьба не заважала нам заробляти.

У тексті представлено думку автора, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, подана інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Сьогодні, 11:22

thumb img
Повернення Криму після виборів, і Ляшко, який увірвався на засідання Кабміну. Топ-5 цитат тижня
Політика

Сьогодні, 08:24

thumb img
Що вони собі думають. Найбільш рейтингові кандидати в президенти відповіли на запитання НВ
Культура

Сьогодні, 13:41

thumb img
Помста їй личить. Рецензія на кримінальну драму з Ніколь Кідман Час відплати