Над Європою згущується темрява

9 березня 2018, 11:07

Відразу дві дуже важливі події відбулися в Західній Європі

В Італії відбулися загальні вибори в парламент, а в Німеччині з'явилася, нарешті, діюча коаліція. Обидві ці історії навели мене на дуже невеселі думки.

В Італії переможцями стали популісти – крайні праві з партії "Ліга" і крайні ліві з руху "П'ять зірок". Традиційні ліві з тріском провалилися. Традиційні праві Сільвіо Берлусконі теж виступили так собі.

Відео дня

Таким чином, Італія продовжила загальноєвропейську тенденцію на розмивання політичного центру. Радикали рвуться до влади на всьому континенті. В Італії "П'ять зірок" обіцяють прищучити банкірів і політиків, ввести інтернет-демократію і взагалі відмовитися від уряду в його сучасному вигляді.

Права "Ліга" має намір зміцнити державу і влаштувати справжнє пекло мігрантам, провівши масові депортації близько півмільйона людей. Їх хочуть відправити назад, в Північну Африку. При цьому і ліві, і праві вкрай скептично ставляться до ЄС і прихильно дивляться на путінську Росію. Вони, наприклад, не проти скасувати санкції проти неї і відновити будівництво газопроводу "Південний потік". Будь-який новий уряд Італії буде дуже прохолодно, скажімо так, ставитися до України.

У Німеччині з'явився коаліційний уряд, до якого увійшли правоцентристи Ангели Меркель і лівоцентристи – соціал-демократи. У короткостроковій перспективі це добре - в країну повернуться стабільність, порядок і все таке.

Уже в наступному електоральному циклі в країнах Старого Світу почнуть з'являтися нові Муссоліні

Але в довгостроковій – це дуже небезпечно. Через входження в коаліцію СДПН опинилася на межі розколу – серед соціал-демократів йде справжня громадянська війна. На наступних виборах ця партія буде приречена на жалюгідний результат. І це при тому, що зовсім недавно вона вважалася однією з найбільш впливових і потужних у всій Європі, а не тільки в Німеччині.

Крім того, офіційний статус головної парламентської опозиції отримала вкрай права Альтернатива для Німеччини. Разом з цим статусом вони отримали цілий ряд ключових місць в Бундестазі, включно з постом голови бюджетного комітету. Тепер німецький бюджет писатимуть неонацисти, з чим я нас всіх і вітаю.

Але це ще не все. Через небажання європейських еліт звернути увагу на проблеми середнього та робітничого класів, на всьому континенті традиційні праві і традиційні ліві провалюються в пекло. За них просто ніхто не голосує. Високі результати популістів в Італії, Франції, Фінляндії, Великобританії, Нідерландах, Греції – та всюди вже – це не аберація і не аномалія. Це стійка тенденція. Це – нова норма.

Європейським елітам час терміново зробити вигляд, що нічого особливого не відбувається і взятися за розум. Інакше я вам гарантую: вже в наступному електоральному циклі в країнах Старого Світу почнуть з'являтися нові Муссоліні, за якими підуть вже сучасні Гітлери. І винні в цьому будуть не тупі виборці, а розумні міністри і депутати, які піклуються тільки про своїх спонсорів з великих банків і корпорацій, віддаючи простих виборців на відкуп популістам, націоналістам і соціалістам всіх мастей.

Над Європою згущується темрява. І це дуже, дуже серйозно.

Більше світових новин у відеоблозі Івана Яковини:

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X