Мораліст у Білому домі. Важко бути богом
Із суботнього інтерв’ю Трампа кореспонденту Fox News Біллу О'Рейлі.
Трамп: "Краще мати щось спільне з Росією, ніж протилежне". При цьому додав, що не знає, чи він і містер Путін «підійдуть» один одному.
О'Рейлі: "Але ж він вбивця".
Трамп: "Та ми взагалі маємо багато вбивць. Що, гадаєте, наша країна є такою вже невинною?"
Чуєте заповітне: "Хто з вас без гріха?" Якщо не без гріха, то чому каменюкою осудження кидаєте?
Так право підміняється мораллю. Міжнародне право – християнською мораллю.
Якщо всі гріховні, то немає праведного, немає кому судити і кого осуджувати. Бог, зазвичай, мовчить, а світ втрачає правову визначеність; глобальний світ втрачає міжнародну правову визначеність.
Натомість, той, хто робить цю підміну, забирає собі божественне право кінцевого судження: "Я – разом з Богом – суджу, що немає невинних. Тому я визначаю, хто правий, і хто не правий."
Так право підміняється мораллю. Міжнародне право – християнською мораллюПраво неможливе без моралі, так само і мораль без права. Тому підміна одним іншого смертельно небезпечна у нашому світі.
Цією підміною користується Путін, моралізуючи з приводу "вищого морального начала "русского человека", людини "русского мира", моральних "цінностей, які нас ніколи не зраджували".
Чим більше реальної влади у того, хто використовує підміну права мораллю, тим небезпечнішим він стає для світу. Або, якщо навпаки, здатний стати гарантом міжнародної безпеки.
У Трампа – найбільший потенціал світового впливу.
Важко бути богом.
Текст опубліковано з дозволу автора
Більше поглядів тут