Майкл Помпео та Україна. Наш новий друг у США?

14 березня 2018, 17:03
1556
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Призначення Майкла Помпео дає можливості для більш тісної співпраці між Україною та США

Насправді, Рекс Тіллерсон сам хотів відставки з посади держсекретаря США. Між ним і Трампом наростали протиріччя, насамперед щодо підходів до Північної Кореї та Близького Сходу. Тіллерсон був критично налаштований щодо президентської стратегії тиску на КНДР, не розділяв усіх тих погроз, якими розкидався Трамп, та все ж таки намагався повернути це все у більш раціональне русло.

Тіллерсон просив Трампа про відставку ще в 2017 році, але його не відпустили. Тому вчорашня новина стала для нього несподіванкою: застала держсекретаря під час африканського турне. Все це свідчить про імпульсивність Трампа, яку він демонстрував і до того.

Що могло стати тригером для відставки? Найбільш вірогідна версія – це те, що Тіллерсон одразу виступив на підтримку позиції Терези Мей щодо Росії в контексті отруєння Скрипаля. Це було відверто не погоджено з Білим домом, а Трамп, як відомо, дуже обережний у своїх висловлюваннях щодо Путіна. І хоча пізніше президент також підтримав британський уряд, вважається, що саме та подія могла послужити тригером для відставки Тіллерсона.

Майкл Помпео, якого Конгрес США зараз має затвердити на посаду держсекретаря, відомий своєю достатньо яструбиною позицією щодо Росії. До речі, він двічі був в Україні. Вперше, у якості конгресмена від Канзасу, він приїжджав у квітні 2014-го, відразу після початків російської агресії. А вдруге – буквально на днях, 8-9 березня, Помпео приїжджав до Краматорська на запрошення голови СБУ Василя Грицака. Ні для кого не секрет, що американські та українські спецслужби активно співпрацюють між собою. Тому Майкл Помпео добре поінформований про стан справ в Україні та про загрозу, яку становить Росія.

Майкл Помпео добре поінформований про стан справ в Україні

Чим це призначення може бути позитивним для нас? У Конгресі США Майкл Помпео представляв найбільш консервативне, таке собі ультраправе крило Республіканської партії, яка завжди традиційно вороже ставилась до Росії. А це означає, що якщо його призначать на посаду держсекретаря (а я думаю, що так і буде), він буде дуже добре працювати з Сенатом та обома Палатами представників. Це посилить позиції адміністрації Трампа.

Крім того, це призначення дає можливості для більш тісної співпраці між Україною та США. Тепер Помпео на рівні Держдепу буде лобіювати надання більшої допомоги по зміцненню демократії в Україні. А це нові гроші для українських реформ, у тому числі антикорупційних та інституційних, що спрямовані на посилення державної безпеки.

На відміну від Тіллерсона, про якого на початку ходили побоювання, що він ледве не проросійський чиновник (а, як виявилось, навпаки), Помпео більш приземлений. Все таки Тіллерсон був великим бізнесменом, ніколи раніше не брав участі в політиці та, відповідно, не обирався до Конгресу.

Помпео з тих, кого називають людьми від землі. Колишній військовий, він, до слова, служив у західному Берліні в часи Холодної війни. Він добре знає, яку загрозу тоді становив СРСР. До того ж, Помпео – це екс-голова спецслужби, а отже, людина дії. Чиновник такого рівня, який добре поінформований про стан справ в Україні, є великою рідкістю. Тож і допомагатиме він конкретно, а не декларативно.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Інновації

Сьогодні, 20:00

thumb img
Куди ви пхаєтесь. Білл Гейтс закликав забути про космос і розв'язати 10 глобальних проблем планети Земля
Події

Сьогодні, 21:37

thumb img
В Україні вперше запровадили електронну чергу в перші класи на блокчейні
LOL

Сьогодні, 18:14

thumb img
Всі ми трохи Супрун. У Мережі помітили реакцію Уляни Супрун на появу Олега Ляшка