20 листопада 2018, вівторок

В очікуванні зарплати

1 коментувати

Рівень життя українців хоч і повільно, але буде рости

Текст опублікований в додатку НВ Світ у 2018 році. Републікація повної версії заборонена

кщо в 2018-му уряд продовжить політику збільшення доходів, рівень життя, хоч і дуже повільно, але зростатиме. Основні контраргументи пов'язані з впливом зростання доходів на безробіття і підвищенням цін. Як свідчать результати соцопитувань, найбільше українці бояться інфляції (це лякає три чверті опитаних), несвоєчасної виплати зарплати і безробіття (три п'ятих). Насправді ж зростання заробітної плати через невисоку питому вагу витрат на робочу силу в собівартості продукції грає далеко не головну роль в зростанні цін. Набагато вагомішим виявляється вплив витрат на оплату комунальних послуг, бензину та інше.

Заморожування ж зарплат, пенсій та інших соціальних трансфертів в таких умовах не тільки призводить до падіння рівня життя і зростання бідності широких мас населення, а й перешкоджає формуванню необхідного платоспроможного попиту.

Населення країни продовжить старішати

Повільні темпи зростання економіки і рівня життя означають відставання від розвинених (і навіть не дуже розвинених) країн Європи, що посприяє зростанню міграційних настроїв, перш за все серед тих, чия професія користується попитом за кордоном (медиків, інженерів, біологів, кваліфікованих будівельників, зварювальників, стюардів). Причиною міграції стане і розрив між очікуваннями населення і реальною ситуацією: і в якості життя, і щодо подій на Донбасі, і в оплаті праці, і в подоланні корупції.

Практично неминуче подальше скорочення чисельності населення: перевищення смертності над народжуваністю, що триває вже довгі роки, посилиться міграційним відпливом, причому трудова міграція, націлена на європейські країни, трансформується в стаціонарну. Найімовірніше загальна чисельність населення України до 2030 року становитиме 41 млн чоловік, а якщо не вдасться повернути Крим — 38 млн.

Крім того, населення країни продовжить старішати. Згідно з прогнозом Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи Національної академії наук України, до 2030 року 13% жителів переступлять 70-річний рубіж, а на 100 осіб активного віку (20-64 роки) припадатиме 34 людини у віці 65+ (серед жінок це співвідношення досягне 43).

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця листопаду дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.