Кремлівський список. Чого домагається Москва

6 лютого 2018, 23:47

У Росії вимагали засекреченості інформації, що і сталося. Але це тимчасовий успіх

Рано чи пізно секретну частину «кремлівського списку» опублікують. Це неминуче. Згадайте, як приймали закон про санкції: 98 проти 2 в Сенаті і 512 проти 2 у Палаті. Спроба Трампа і Тіллерсона затримати публікацію може відтермінувати цю неминучу акцію. Але чим довше пауза, тим більше наростатиме обурення в Конгресі.

Відео дня

Крім того, не виключаю того, що через кілька днів з'являться витоки в пресі з повним текстом цього додатка. Адже там важливі не прізвища і кількість сторінок, а інформація про фінансові злочини всіх фігурантів списку.

За найменшої військової ескалації в Україні будуть введені не тільки санкції за цим списком, а й більш жорсткі – з відключення Россі від SWIFT. Тому зараз Москва думає не про ескалацію, а про те, як би все-таки злізти з цих санкцій. Звідси й зображення будь-яких спроб більш конструктивного, миротворчого підходу. Ось почалися довгі переговори про миротворців. А ось ще в Москві пустили слух, що замість військового злочинця Суркова переговірником щодо України назначать Явлінського. Не знаю, наскільки це правда, але такі чутки теж пускають з метою показати, що Москва готова до подальших переговорів.

Москва думає не про ескалацію, а про те, як би все-таки злізти з цих санкцій

Ну і нарешті, чому текст закону був змінений і його частина засекречена?

За три дні до цього в Вашингтон з безпрецедентним візитом прибули керівники російської розвідки. Теж, до речі, військові злочинці, вже внесені в санкції. У Вашингтоні розіграли стандартний російський прийом: мовляв, звичайно, є розбіжності, але у нас спільний ворог – ісламські терористи, ми повинні співпрацювати, обмінюватися інформацією, інакше буде погано для всіх. Це такий маленький шантаж: дасте санкції – вам важче доведеться з ісламськими терористами. І на подив це спрацювало. Росіяни домагалися засекреченості інформації, що і сталося. Але це тимчасовий успіх.

Адже секретна частина документа – це ж убивча інформація. Один трильйон доларів, вкрадений російським керівництвом! І зараз фінансова розвідка зібрала всю цю інформацію в одному місці – кому конкретно все це належить. І навіть на таку, багато в чому зомбовану російську громадську думку це оприлюднення справить дуже сильне враження.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Показати ще новини
Радіо НВ
X