Кінець цивілізації

7 грудня, 16:03
1623
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Процес можна розвернути, якщо світові лідери виявлять лідерські якості та державну мудрість

Всесвітньо відомий британський натураліст сер Девід Аттенборо, виступаючи на конгресі захисників природи в польському Катовіце, зробив чудове пророцтво. Він оголосив, що загибель людської цивілізації вже ясно помітна на горизонті.

На його думку, це обов'язково станеться, якщо ми негайно не візьмемося за розум і не займаємося проблемою глобальної зміни клімату.

Аттенборо – один з найбільш авторитетних людей в світі в галузі охорони природи і захисту довкілля. Кілька поколінь британців, американців і жителів інших країн світу зросли на його документальних фільмах про дику природу. Він, можна сказати, став засновником цього жанру. Королева Єлизавета II саме за це і зробила його лицарем Британської імперії, давши йому титул сера.

Аттенборо прекрасно знає про свою репутацію і дуже дорожить нею. І вже тим більше він не буде робити поспішних і безглуздих заяв у віці 92 років. Відповідно, ми абсолютно спокійно можемо довіряти людині, яка знає про стан природи більше кого б то не було на цій планеті. Людська цивілізація дійсно опинилася під загрозою знищення через наше дике, хижацьке ставлення до природних ресурсів. Ми стали як хвороба, яка знищує все живе на своєму шляху.

Людська цивілізація дійсно виявилася під загрозою знищення

Аттенборо висловив надію, що все ще можна змінити, а процес загибелі цивілізації розвернути, якщо світові лідери виявлять лідерські якості та державну мудрість. Якщо вони просто зможуть заглянути на років 20 вперед.

Тут я оптимізму Аттенборо не поділяю. Я абсолютно впевнений, що загибель людської цивілізації вже не зупинити. Причому справа не в тому, що вже пізно смикатися – щось зробити, напевно, можна. Справа в тому, що майже всіма країнами світу керують повні ідіоти і страшенні негідники. Очікувати від них лідерства або мудрості просто немає сенсу.

Тому наша цивілізація і приречена на швидку загибель – у повній відповідності з прогнозом сера Девіда Аттенборо.

Більше світових новин у відеоблозі Івана Яковини:

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua