Кілька слів про "вбивство" Бабченка

29 травня 2018, 23:36
11877
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Україні пора серйозно задуматися про те, що ми можемо протиставити Москві. І як діяти при такому рівні загрози

СБУ інсценувала вбивство російського журналіста Аркадія Бабченко. Пізніше стало відомо, що він живий

Я особисто знав Аркадія Бабченка. Він останнім часом працював на телеканалі ATR, де ми з ним і познайомилися. Вів програму, жорстко висміював і ганьбив Кремль. Був гарною людиною. Дуже не любив керівництво Росії і зрозуміло за що.

У Москві його також у принципі не любили. Ще напередодні від'їзду готували його вбивство. У мене немає жодної краплі сумніву, що це зробила Москва. Ні у Великобританії, ні в Україні їх, здається, зупинити не вдається.

Що робить історію зовсім уже неймовірною, то це п'ять фактів:

1. Політичне вбивство сталося не одразу, а після того, як Аркадій знайшов нове місце роботи, освоївся в Україні і став нормально жити. Минув майже рік після його від'їзду з Росії, і тоді до нього прийшли. І, як і Бориса Нємцова вбили пострілом у спину...

2. Аркадія Бабченка застрелили відразу після його поста про свій другий день народження. Чотири роки тому в цей день він вижив, не сівши в вертоліт, який було підірвано.

3. Росія дійшла до того, що опублікувала заяву свого Слідчого комітету такого змісту: «Слідчим комітетом Росії порушено кримінальну справу про вбивство російського громадянина Аркадія Бабченка в Києві. Протягом останніх кількох років на території України було вбито вже кілька російських громадян: журналіст Павло Шеремет, екс-депутат Денис Вороненков. Слідчий комітет не має наміру залишати без уваги жорстокі злочини щодо громадян Росії».

Сказати, що це верх цинізму, це просто нічого не сказати. Вони не тільки вбивають своїх опозиціонерів, але ще і знущаються над цим.

До речі, залишається додати ще Аміну Окуєву і ще з десяток аналогічних жертв. Аркадій Бабченко аж ніяк не самотній... Ідеться про системну роботу.

4. Убивство свого ж опозиціонера просто напередодні Чемпіонату світу з футболу в Росії – це навмисний плювок в обличчя цивілізованих країн. Утім, про що це я? Після історії з втручанням у вибори у США, отруєнням Скрипаля у Великобританії говорити про якісь стопи і повороти у російського керівництва, як мінімум, наївно.

5. Кремлівські тролі та боти зараз активно розганяють тезу, мовляв, російським опозиціонерам спокійніше в Москві. Дійсно спокійніше... Особливо Борису Нємцову.

Одне слово, Україні пора серйозно задуматися про те, що ми можемо протиставити Москві.

І як діяти при такому рівні загрози.

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Події

Вчора, 21:37

thumb img
В Україні вперше запровадили електронну чергу в перші класи на блокчейні
Інновації

Вчора, 20:00

thumb img
Куди ви пхаєтесь. Білл Гейтс закликав забути про космос і розв'язати 10 глобальних проблем планети Земля
Геополітика

Вчора, 15:10

thumb img
На закритих зустрічах у Кремлі прес-секретар Путіна прогнозує перемогу Порошенка - джерело