Кібератаки в Україні. Як до них підготуватися

9 жовтня 2017, 18:43
Хакери будуть старатися з усіх сил, намагаючись пробратися в усі системи

Кібербезпека є особливо важливою для України. Не тому, що в іншій частині світу такої загрози немає. Але саме в Україні кібератаки зачепили великі енергетичні компанії. Тому Україна повинна ретельніше готуватися, зокрема, до кібератаки на енергетичні об'єкти, системи транспортування нафти та газу, медичне обладнання тощо. Влада відіграє дуже важливу роль у цьому питанні.

Відео дня

В першу чергу, для того, щоб протистояти подібним атакам, потрібні нові технології, здатні протистояти наявним технологіям атак. По-друге, необхідно освічувати людей, учити, як вирішувати подібні проблеми, сертифікувати їх. З інформаційними мережами може розібратися не всякий. Тож повинні бути спеціально навчені люди, які працюють і з кібербезпекою. І населення має бути досить поінформованим у цьому напрямку, щоб, отримавши мейл від президента України, люди замислювалися: чи може таке статися, і хто міг би відправити такий лист. Потрібно вести просвітницьку роботу з питань кібербезпеки – йдеться про життя, тому що, якщо буде порушено роботу електромереж при температурі -20, мова може йти про великі жертви.

Саме в Україні кібератаки зачепили великі енергетичні компанії

Наприклад, в Ізраїлі ми дуже серйозно підходимо до цього питання, тому що прем'єр-міністр Нетаньягу вирішив, що він буде головним з питань кібербезпеки. І коли всі знають, що керує процесом прем'єр-міністр, то всі інші працюють відповідно.

Крім того, у підтримку кібербезпеки має вкладатися дуже багато грошей. На захист себе, громадян, навчання людей, проведення досліджень – потрібні гроші.

У майбутньому, думаю, нас із одного боку чекає набагато красивіше життя, а з іншого – небезпечніше. Тому що хакери будуть старатися з усіх сил, намагаючись пробратися в усі системи. І ми говоримо не тільки про руйнування життя чи політичний шантаж. Ми говоримо про випадок, що стався в США – хтось може вплинути на вибори, на те, як люди думають. Тож я вважаю, що кібератаки – вид терору. Проти них потрібно боротися так само, як ми боремося з терактами.

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє. Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Показати ще новини
Радіо NV
X