Яким буде курс гривні цієї зими

30 листопада 2017, 15:03
За місяць національна валюта подешевшала по відношенню до долара на 1,3% за офіційним курсом

Вперше з початку квітня цього року курс гривні опустився нижче рівня 27 грн. У цій ситуації, перш за все, потрібно враховувати сезонний чинник, що спрацьовує з року в рік. Якщо ми подивимося на два попередні роки, то чітко побачимо, що, як правило, в період з середини січня і в першій половині лютого гривня досить помітно дешевшає. Тут присутній цілий ряд факторів, пов'язаних зі значними виплатами в кінці грудня: перезарахування, премії, бонуси, «тринадцяті» зарплати і так далі. Ну і звичайно, не можна забувати, що в цей період починає активно працювати фактор підвищення пенсій.

Відео дня

Крім того, в цей же період зростає імпорт внаслідок новорічних покупок. Зростання доходів – це значний фактор. Населення з набагато більшим інтересом, ніж будь-коли витрачає гроші. Це підштовхує зростання не тільки девальвації, а й інфляції.

Тому в другій половині січня – першій половині лютого тенденція до ослаблення гривні може прискоритися. Я не заперечую, що ми, скажімо, вийдемо на курс 30 грн / $. Це не означає, що так і буде, але, повторюся, не заперечую цього.

Не тільки гривня, а й доходи населення почуваються гірше в осінньо-зимовий період

Але потім, особливо в березні та квітні, гривня почне зміцнюватися. Тут теж позначається сезонність. Як правило, навесні й улітку національна валюта почувається краще, ніж в осінньо-зимовий період. Тому після січнево-лютневого ослаблення до курсу 30-31 гривня за долар, я думаю, курс повернеться до рівня 28-28,5. Такий «горбик» ми будемо мати в перші місяці наступного року.

Слід бути готовими до того, що не тільки гривня, а й доходи населення почуваються гірше в осінньо-зимовий період. Оскільки інфляція в грудні теж почне прискорюватися. І я думаю, що листопадовий показник інфляції буде помітним. Ми вже вийшли за межі тих параметрів інфляції, який хотіли бачити НБУ і уряд – на рівні до 10-12%. За результатами року інфляція у нас, імовірно, буде 14%-15%.

Крім того, давайте не забувати, що вже є інформація про те, що послуги ЖКГ будуть дорожчати. І природно, що найбільш сильно це проявиться в найближчі зимові місяці.

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє . Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Показати ще новини
X