Як знайти своє кохання

13 грудня 2015, 16:03
6736
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Чому стільки гарних, розумних, логічно мислячих людей вибирають стосунки, які роблять їх нещасними

Нещасливій самотній людині життя часто здається приблизно таким:

І на перший погляд дослідження це підтверджують, припускаючи, що одружені люди в середньому не набагато щасливішими, ніж самотні, і набагато щасливішими, ніж ті, хто розлучився. Але більш глибокий аналіз показує: якщо розділити одружених людей на дві групи за принципом якості шлюбу, то вийде ось що - люди, що перебувають у невдалих шлюбах, більш нещасні, ніж самотні, а ті, хто щасливо одружений, набагато більше задоволені життям, ніж показують дослідження. Іншими словами, ось що відбувається насправді:

Незадоволені життям самотні люди насправді знаходяться в нейтральній позиції, не позбавленої надії, порівняно з тим, в якій ситуації вони могли б виявитися. Самотня людина, бажаючий знайти чудові відносини, всього в кроці від них. Її план складається з одного пункту: 1. Знайти чудові відносини. Тоді як люди, які перебувають в нещасливих відносинах, знаходяться у трьох кроках: 1. Пройти через жахливий розрив. 2. Емоційно відновитися. 3. Знайти чудові відносини. Все не так погано, якщо подивитися з цього боку, чи не так?

Думати про те, як важливо знайти свою пару, все одно що думати про те, який величезний Всесвіт або яка жахлива смерть – це занадто потужно, щоб усвідомити відразу, тому ми намагаємося про це не думати і частенько заперечуємо реальний масштаб проблеми.

Але, на відміну від смерті і розмірів Всесвіту, вибір пари знаходиться повністю в ваших руках, так що дуже важливо визнати, наскільки це серйозно, і проаналізувати фактори, від яких залежить ваше рішення.

Почнемо з того, що візьмемо за точку звіту 90 років. Якщо вас чекає довге життя, приблизно стільки часу вам доведеться провести зі своєю парою (плюс-мінус, природно).

Звичайно, люди розлучаються, але ви не думаєте, що вас це торкнеться. Недавні дослідження показали: 86% молодих людей вважають, що їх майбутній або нещодавно укладений шлюб – це назавжди, і навряд чи старші люди думають інакше. Надалі будемо виходити з цього припущення.

Вибираючи пару, ви вибираєте ще безліч речей: того, з ким будете ростити дітей, того, з ким ви з'їсте приблизно 20 000 обідів, поїдете подорожувати приблизно 100 разів, того, про чий день ви почуєте приблизно 18 000 разів.

Потужно.

З урахуванням того, що на даний момент це найважливіша річ у вашому житті, яку потрібно зробити правильно, як так вийшло, що стільки хороших, розумних, у всьому іншому логічно мислячих людей вибирають відносини, які не задовольняють їх і роблять нещасними?

Схоже, проти нас відразу кілька факторів:

1. Люди, як правило, погано розуміють, чого хочуть від відносин

Дослідження показують, що самотні люди погано уявляють, що для них згодом виявиться важливим у відносинах. Одне з досліджень показало, що люди, які брали участь у «швидких побаченнях», на питання про їх переваги всього хвилину своїм прикладом це спростовували.

Це не повинно викликати подиву – у житті ви зазвичай не навчитеся робити щось добре, поки кілька разів справді це не зробите. На жаль, мало кому з людей вдається побувати в кількох серйозних відносинах до того, як прийняти головне рішення. На це просто не вистачає часу. І з урахуванням того, що те, як поводиться людина, будучи самотньою, часто сильно відрізняється від її поведінки у відносинах, самотній людині складно сказати, чого вона насправді хоче від відносин.

2. Суспільство в цьому не розбирається і дає нам жахливі поради

Товариство мотивує нас залишатися неосвіченими і дозволяти романтичним почуттям керувати нами

Якщо ви керуєте бізнесом, здоровий глузд підказує, що ви будете набагато більш ефективні, якщо вивчите основи ведення бізнесу в школі, створите добре продумані бізнес-плани і ретельно проаналізуєте ваші успіхи. Це логічно, оскільки саме так потрібно діяти, якщо ви хочете зробити все добре і мінімізувати можливість помилки.

Але якщо хтось пішов в школу, щоб дізнатися, як вибрати собі пару і створити здорові відносини, написав детальний план дій з пошуку правильного партнера і відзначає всі зроблені дії на спеціальній схемі, суспільство тут же заявляє, що він а) раціональний робот, б) дуже париться через це і в) людина з дивацтвами.

Ні, що стосується побачень, суспільство жахається, коли про це думають занадто багато, надаючи перевагу таким речам, як: покластися на долю, чути нутром і сподіватися на краще. Якщо б власник бізнесу скористався цією порадою, його або її чекав би повний провал, а навіть якщо і ні, то успіхом він або вона були зобов'язані виключно везінню – і саме так суспільство хоче, щоб ми ставилися до побачень.

Суспільство засуджує наші спроби розширити наш пошук потенційних партнерів

У дослідженні щодо того, що більше керує нашим вибором партнера – переваги або наявні можливості - можливості перемагають з розгромною перевагою. Наші рішення на 98% - реакція на наявні на ринку можливості, і лише на 2% - на бажання. Рішення про те, зустрічатися з високими, невисокими, товстими, ледачими, професійними, освіченими або неосвіченими більше, ніж на дев'ять десятих диктуються доступними варіантами.

Іншими словами, люди вибирають з того, що дають, незалежно від того, наскільки вони не збігаються з цими потенційними партнерами. Очевидний висновок: будь-хто, хто шукає пару, має багато висіти на сайтах знайомств, брати участь у швидких побаченнях та інших програмах, що дозволяють обережно розширити пул кандидатів.

Але старе добре суспільство сприймає це з обуренням, і люди досі часто соромляться зізнатися, що знайшли один одного через сайт знайомств. Пристойний спосіб знайомства – це зустрітися завдяки тупій удачі чи будучи познакомленим з майбутнім партнером через знайомого всередині невеликого доступного вам кола. На щастя, з часом це упередження слабшає, але сам факт його існування підкреслює, наскільки дивними є соціально прийнятні правила побачень.

Суспільство нас підганяє

У нашому світі існує правило вийти заміж або одружуватися, поки не станеш занадто старий, і «занадто старий» - це від 25 до 35, в залежності від того, де ви живете. Правило повинне звучати так: «як би то не було, не одружуйтеся не на тих», але суспільство набагато більше засуджує неодружену 37-річної людину, ніж 37-річну з двома дітьми, що знаходиться в нещасливому шлюбі. Це безглуздо – перша знаходиться в кроці від щасливого шлюбу, а друга змушена або змиритися з тим, що завжди буде нещасна, або пройти через неприємне розлучення просто для того, щоб опинитися в тій же відправній точці, що і самотня.

3. Наша фізіологія нам заважає

Людська фізіологія сформувалася давним-давно і не розуміє концепції життя з одним партнером протягом 50 років

Як тільки ми бачимо когось і хоч трохи захоплюємося, наша фізіологія тут же переходить в режим «ну що, поїхали!» і починає бомбардувати нас речовинами, які повинні змусити нас злучатися (збудження), закохуватися (фаза «медового місяця»), а потім переходити у фазу довгострокових відносин (прихильність). Наш мозок, як правило, може перервати цей процес, якщо ми не надто захопилися, але часто буває, що ми піддаємося гормонам і раптом опиняємося одружені.

Біологічний годинник – зло

Для жінки, яка хоче мати біологічних дітей, існує одне дуже реальне обмеження: пару потрібно знайти до сорока, тут вже як хочеш. Це жахливий факт, який робить і без того неприємний процес ще більш стресовим. І все ж таки, я б вважав за краще усиновити дітей разом з коханим партнером, ніж завести рідних з тим, хто мені не підходить.

Основна причина, чому люди так часто опиняються в нещасливих відносинах - те, що їх направляє мотивуюча сила, яка не бере до уваги реалії того, що таке життєвий союз і як зробити його щасливим.

Продовження колонки буде опубліковано в розділі «Погляди». Слідкуйте за оновленнями

Переклад НВ

Оригінал публікації на сайті Wait But Why

Wait But Why час від часу пише щось новеньке. Ми посилаємо кожен пост по email більше 230,000 особам – введіть свою адресу тут, і ми додамо вас до списку (ви будете отримувати лише кілька листів на місяць). Ви також можете слідкувати за Wait But Why в Facebook і Twitter.

НВ володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Wait But Why.
Републікування повної версії тексту заборонене.

Більше точок зору тут

Журнал НВ (№ 22)

Справа Порошенка

Експрезиденту Петрові Порошенку світить одразу декілька кримінальних справ. Які їх перспективи?

Читати журнал

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Події

Сьогодні, 07:11

img
Війна в 140 знаках. Чому пости і твіти можуть поранити не гірше куль
Новий вечір

Сьогодні, 10:00

img
«Порошенко-спекулянт» і вибори в Раду. Інтерв'ю з головою партії ВО Свобода Олегом Тягнибоком — відео
Геополітика

Сьогодні, 13:34

img
Що таке ПАРЄ та які права вона повернула Росії. Максимально стисло.