Як вирішити проблему авто на єврономерах

8 вересня 2017, 17:03
108
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Як вирішити проблему авто на єврономерах  - фото

Оксана Продан: Государство просто обязано уменьшить стоимость таможенного оформления

Українське суспільство вчергове розділилося. Цього разу навколо питання авто на єврономерах

Одні підтримують протестувальників, бо вважають, що громадяни України повинні мати можливість придбати та користуватись автомобілями не дорожче, ніж громадяни Євросоюзу. Інші категорично «проти» протестувальників, бо вони, мовляв, загрожують безпеці на дорогах і ставлять автомобілістів у нерівні умови.

Я теж водій. І я теж хочу, щоб на наших дорогах було безпечно їздити. Саме тому шукаю рішення питання, яке досить слушно поставили протестувальники.

Спочатку варто розібратися, чому виникло питання автівок на єврономерах, або на «бляхах».

По-перше, висока вартість митного оформлення авто. Пільгове оформлення для автомобілів екологічного класу Євро-5, вироблених не пізніше 2010 року, обійдеться в плюс 40% від його вартості. Так, це «пільгове». А на загальних умовах за митне оформлення потрібно заплатити більше, ніж за саме авто.

По-друге, після девальвації гривні і зниження реальних доходів автомобіль для переважної більшості людей в Україні – майже казкова розкіш. Нове авто середнього класу коштує як невелика квартира в районному центрі. А на вживані авто в хорошому стані потрібно працювати роками.

Держава просто зобов’язана створити прозорі і зрозумілі правила гри

От і виходить, що люди шукають будь-яку можливість, щоб придбати надійний та доступний засіб пересування.

Маємо різні оцінки, скільки сьогодні в Україні автівок на єврономерах. Мабуть, близько півмільйона авто. І ми не можемо проігнорувати людей, громадян України, які вклали в них свої кошти.

Отже, питання має бути вирішене і якнайшвидше – для гарантування безпеки на дорогах; для уникнення оскаржень величезних штрафів, що почали застосовуватись.

Є два шляхи, як це зробити.

Перший шлях – стратегія під умовною назвою «заборонити/покарати», тобто, застосувати всю силу державного апарату, щоб не дати людям їздити на доступних автомобілях.

Багато хто вже став на цей шлях. Вже є законодавчі ініціативи, в основі яких лежить ідея покарання. Та й дії поліції, яка у четвер відтіснила протестувальників з-під Верховної Ради, теж говорять про бажання деяких чиновників скоріше відмахнутися від людей, ніж зрозуміти, чому вони вийшли на вулицю.

Другий шлях – запровадити нові правила, які б змінили підхід, вирішили питання.

Я – за другий шлях. На мою думку, держава просто зобов’язана створити прозорі і зрозумілі правила гри та зменшити вартість митного оформлення для всіх автомобілів. Наголошую, для всіх автомобілів – і нових, і вживаних.

Одночасно слід легалізувати ввезені на момент прийняття закону автівки на єврономерах із реєстрацією їх власника чи користувача-громадянина України та знизити платежі для митного оформлення в майбутньому всіх автомобілів, що зробить непотрібною існуючу сьогодні схему їх ввезення.

Саме так кожен потенційний власник авто буде в рівних умовах, на дорогах підвищиться рівень безпеки, а ціни на автомобілі знизяться до європейського рівня.

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє . Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Геополітика

Вчора, 07:45

thumb img
Візит російського омбудсмена. Чи можливий прогрес у перемовинах щодо українських політв'язнів
Ігри

Вчора, 06:45

thumb img
Нові мобільні ігри, за які не соромно
Ігри

Вчора, 13:00

thumb img
Кошмар для Sony. Google анонсувала хмарний ігровий сервіс Stadia