Як Україна висилала дипломатів РФ

30 березня 2018, 16:35
1904
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

 Ми давно зробили максимум від можливого, а зараз ще й додали гучного ляпаса Путіну

Постійно зіштовхуюсь з твердженням: «Ми від західних країн хочемо санкцій проти Росії, а самі не вводимо, просимо скорочення торгівлі з Москвою, а самі нарощуємо. Ми тішимося, що західні країни висилають російських дипломатів, а самі лише зараз це зробили вслід за ними».

Так-от, дістало.

Те, що ми зараз вислали 13 штук так званих дипломатів, яких ідентифікували як працівників спецслужб РФ – це не наші санкції, а солідарність із Великобританією, яка для нас зробила дуже багато доброго. І здійснили ми цей жорсткий дипломатичний демарш, тому що так слід чинити тоді, коли висловлюєш комусь свою підтримку, несучи цілком конкретні втрати.

Адже шпигуни під дипломатичним прикриттям – це зручний об’єкт для стеження. І саме тому жодна країна не поспішає висилати розкритих шпигунів-дипломатів, бо вираховувати нових – це час і непевність.

Та і потім, наша дипломатична присутність у Росії вже настільки незначна, що дзеркальна відповідь (а вона гарантована) вибиває реально потрібних людей. Але ми здійснили цю дію, бо такий принцип вдячності та солідарності в міжнародній політиці.

Свої ж заходи проти російських дипломатів ми реалізували ще в 2014-2015 роках. І вони були значно масштабніші, ніж нинішні європейські. За масштабом у дечому навіть подібні до американських.

Шпигуни під дипломатичним прикриттям – це зручний об’єкт для стеження

У чомусь ті дії перевищили: ми понизили рівень відносин, відмовившись від статусу посла з обох сторін. У чомусь поступаємося щодо закриття консульств, бо це призвело б до симетричної відповіді. Адже консульства в РФ – це єдине, що нам там потрібно в зв’язку з існуванням наших політв’язнів та купи немудрих заробітчан, які цілком імовірно можуть стати такими ж в’язнями чи заручниками у майбутньому.

Наш демарш щодо послів є безпрецедентним. Ми остаточно відкликали свого посла, підштовхнули РФ до аналогічного кроку, а коли вони прислали погодження на нового, ми не просто не відповіли, а взагалі відмовилися приймати їхнього надзвичайного і повноважного.

Це дуже сильний ляпас.

Ще ми в рази скоротили нашу дипломатичну присутність у Москві та без зайвого шуму випровадили більшість їхніх дипломатів. А на запити про надання акредитації новим, на заміну висланим, найчастіше відмовляємо.

Розривати дипломатичні відносини нині навряд чи доцільно. Має зберігатися якась контактна точка – хоча б для підготовки та передачі пропозицій на Нормандський формат, обмін полоненими, тощо.

А ще нам потрібна консульська служба. Розрив дипломатичних відносин, як таких, припиняє і діяльність консульств. А просте виведення всього персоналу посольства позбавить консульства дипломатичної підтримки, без якої вони мало що зроблять. Крім того, у нас є не лише генеральні консульства в інших російських містах, але й просте консульство в Москві, яке діє в рамках посольства.

Тому на самих себе нам гріх нарікати. Ми давно зробили максимум від можливого, а зараз ще й додали гучного ляпаса Путіну, виславши третю за чисельністю делегацію їхніх дипломатів.

Перегляньте хронологію за минулі роки. Звідти видно, що зі санкціями та обмеженням торговельно-економічних відносин на рівні держави все аналогічно. А торішнє зростання товарообороту відбулося якраз у приватному сегменті, найперше через ДТЕК, який завдяки усяким соболєвим і семенченкам тепер ніби купує своє ж вугілля у Росії. Держава стимулює ДТЕК перейти на американське вугілля, але змусити не може.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Геополітика

Вчора, 20:43

thumb img
Мінус 10% ВВП. У Bloomberg підрахували ціну п'яти років окупації Криму для Росії
Наукпоп

Сьогодні, 06:55

thumb img
Коли в Україні переводять годинники на літній час в 2019 році
LOL

Сьогодні, 12:27

thumb img
Сусід, що вийшов за пивом. Соцмережі висміяли Віталія Кличка, який інспектував Шулявський міст у смішній кепці