Як стати потрібним в усьому світі

11 червня 2018, 11:22
1260
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Якщо ви забудете про кордони і будете мислити глобальними категоріями, у вас значно більше шансів досягти успіху

Нещодавно я виступав перед підлітками 14-16 років і розповідав їм про професії майбутнього. У залі було близько 50 осіб, більшість дітей тема сильно зачепила, в кінці лекції не злазили з мене ще півгодини. Чекаю дзвінків обурених батьків.

Деякі тези з виступу.

Скільки зараз жителів України? 40-45 мільйонів, можливо, менше. Ви, обираючи професію, будете потім намагатися «продати» себе їм. А якщо раптом вирішите кудись переїхати, то ця країна теж матиме своїх кілька мільйонів населення і вам потрібно буде там спочатку стати своїм, а потім знову ж таки продати їм себе.

Але якщо ви забудете про кордони і будете мислити глобальними категоріями, поєднуючи у своїх цілях найкращі світові приклади з тим, до чого лежить ваша душа - у вас значно більше шансів досягти успіху. В цьому разі ви будете «продавати» себе не мільйонам, а всім 7 мільярдам людей.

Частині з вас доведеться забути про свою пісочницю, свій двір, місто і навіть країну. Колись великий світ став маленьким і доступним - майже в будь-який кінець планети можна долетіти протягом доби, майже всюди люди непогано говорять англійською, майже всюди можна бути «місцевим», занурюючись у місцеві новини, дискусії, життя. У поєднанні з сучасними технологіями, така доступність створює необмежені можливості. Але ці можливості відкриті тільки для тих, хто готовий і хоче ними користуватися.

Вміти швидко знаходити відповіді - одна з головних навичок сучасності

Як сказав один початківець DJ із Каліфорнії у відповідь на коментар мого друга, що, напевно, складно пробитися у шоу-бізнесі, зважаючи на колосальну конкуренцію: адже в одному тільки Лос-Анджелесі таких як він тисячі, якщо не десятки тисяч. «Ну так, - сказав він, - але в світі зараз 7 мільярдів людей, і якщо я знайду свій мільйон слухачів, і вони куплять мій трек, заплативши хоча б по 1$ - я стану мільйонером».

Перше - забути про кордони. Друге - швидко змінюватися. Вміти перевинаходити себе. Світ став швидким, світ став доступним. Пробуйте, якщо помиляєтеся - святкуйте свої помилки, тому що це крутий урок. А потім швидко змінюйтеся і пробуйте далі.

У світі минулого потрібно було довго вчиться і все вміщати в свою голову, бо знання були менш доступними, ніж зараз. Аби щось знайти чи дізнатися напевно - треба було йти в бібліотеку і витрачати купу часу, копирсаючись у книгах.

Зараз же більшість відповідей можна знайти за допомогою свого смартфона, поки сидиш у туалеті.

І це змінює образ поведінки. В американських школах вже не вчать знань - вчать швидко знаходити відповіді. Вміти швидко знаходити відповіді - одна з головних навичок сучасності.

Іншими словами, не треба знати теорему напам'ять, потрібно знати, що вона є і приблизно про що, вміти швидко її знаходити, щоб коли потрібно - скористатися. Вміти користуватися своїми знаннями, а не намагатися запам'ятати все на світі, забиваючи свою голову всім підряд - ось фундаментальна різниця людей майбутнього з людьми минулого.

Низькокваліфіковані спеціальності замінять роботами, головною цінністю в суспільстві стане потрібність. У ній з'явиться межа, за якою опиниться гігантська кількість осіб, які сформують собою клас непотрібних людей. Для того, щоб не потрапити до їх переліку, необхідно вже зараз думати, випереджаючи ту реальність, в якій ми всі живемо.

Потрібно вчитися якнайкраще, щоб купувати не тільки навички (як рулити вантажівкою), але і знання (що таке взагалі вантажівка, як вона працює, а, якщо завтра стане працювати інакше).

Вчіться здобувати знання швидше за інших, і користуватися ними швидше за інших. Усе це вже є онлайн. Це складно, але цікаво. Необхідно постійно апгрейдити себе, додаючи те, що не в змозі вам дати безнадійно застарілий український вуз.

Зовсім скоро ви зможете, не виїжджаючи з Києва, відвідувати лекції Стенфорда, брати участь у всіляких майстер-класах, вчитися, спілкуватися, пропонувати власні результати іншим людям в усьому світі.

Не бійтеся майбутнього, навпаки - станьте ним.

Текст опубліковано з дозволу автора

оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Думки Нового Часу

Зверніть увагу

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Компанії/Ринки

Вчора, 16:06

article_img
Без контракту. Що чекає на Україну без транзиту російського газу
Лонгріди

Вчора, 17:44

article_img
Три історії про людей, які борються за Херсонщину
Події

Вчора, 13:52

article_img
Не на курсах. В Україні можуть змінити порядок отримання водійського посвідчення