Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Як Росія розтрясла США

21 вересня, 16:13
2948

Цікаве про російську машину комунікативної війни

The New York Times зробила крутий лонгрід The Plot to Subvert an Election. Unraveling the Russia Story So Far. У ньому є три показових і нових для мене моменти:

1.Влітку 2014 року (за два роки до виборів американського президента!) росіяни відправили на пізнавальну екскурсію до США двох панянок – Анну Богачову та Алєксандру Крильову. Вони об’їхали ледь не всю Америку від Каліфорнії до Нью-Йорка з однією метою – відчути наживо суспільні настрої, особливості поведінки, стиль спілкування в соцмережах і т.п. Ясно, що росіяни досліджували американців різними способами. Але цей візит як родзинка – поїздка за усім тим, що марно пізнати з публікацій, а потрібно лише пережити власноруч, щоб зробити дійсно дієву кампанію.

2.Даррен Лівілль, професор Clemson University, дослідив три мільйони твітів, зроблених відомою російською фабрикою тролів. Його вразили «рівень абсурдної креативності та тонкого розуміння американської психології... вони точно знали, на які кнопки натискати». Політичну систему країни, переконаної у власній стабільності, струсонули засобами комунікації

3.У жовтні 2017 року соцопитування Pew показало, що вплив Росії вважають важливою загрозою для США 63% демократів і 38% республіканців. Тобто все перевернулося догори дриґом. Республіканці, які традиційно були жорсткішими до СРСР та Росії, стали краще за демократів ставитися до Путіна.

Ось така коротка методичка з того, як треба розгортати комунікативну стратегію. Політичну систему країни, переконаної у власній стабільності, струсонули засобами комунікації. Але не «с кондачка». А «с чувством, толком, расстановкой».

Згадав принагідно літо 2014-го, коли я повернувся на держслужбу будувати комунікації в МЗС. І почав скрізь повторювати, що нам потрібен аналіз цільової аудиторії. Бо ми не розуміємо людей, яким намагаємося комунікувати свої історії. Але тоді було не до аналізів.

Комунікували що було і як могли. Імпровізація, завзяття і відчайдушність підмінили систему, якої не було. Це теж дивом спрацювало. Але система все ж краще. Особливо, коли попереду страшний виборчий рік.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua