Як Путін маніпулює Україною

25 січня 2016, 15:23
2603
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Як Путін маніпулює Україною - фото
Один з мотивів затягування обміну з боку бойовиків – спроба прикрити той мерзенний і сумний факт, що частина з них вже загинули

Представник України в Тристоронній контактній групи Леонід Кучма заявив, що бойовики маніпулюють питанням полонених, затягуючи обмін, тоді як насправді багатьох людей з нашого боку може вже не бути в живих. На жаль, такий ризик дійсно є.

Я чув від людей, які займаються обміном полонених, у тому числі і за лінією СБУ, хоча інформація про це делікатна і неофіційна, що йдеться про застосування тортур, надмірну жорстокість до наших полоненим, моральному та фізичному тиску. Можливі різні варіанти – ситуація дуже непроста.

Тому я змушений обережно погодитися з Леонідом Кучмою: можливо, частина наших людей, що знаходилися у полоні, дійсно могли загинути в результаті таких дій бойовиків-сепаратистів.

Так що один з мотивів затягування обміну з боку бойовиків і приховування інформації про полонених – спроба прикрити той мерзенний і сумний факт, що частина з них уже загинули.

Є і інша сторона: тема полонених, починаючи від Надії Савченко і закінчуючи людьми, про яких широка публіка майже нічого не знає - навіть імен, - інструмент шантажу і маніпулювання з боку Путіна і сепаратистів. Темою заручників грають постійно.

Сепаратистів і Росію не цікавить обмін своїх на чужих

Сепаратистів і Росію не цікавить обмін своїх на чужих; тема військовополонених для них виключно інструмент тиску на українську сторону. Через її використання вони намагаються змусити нас до поступок з інших питань.

На жаль, інструментарій відповідного тиску з нашого боку обмежений. Тим не менш, один з варіантів – активне залучення до вирішення долі заручників (адже мова йде не тільки про військових, там є і журналісти, і цивільні особи з проукраїнською позицією, які опинилися в ув'язненні у сепаратистів). Потрібно залучати міжнародні організації – від Amnesty International і Червоного Хреста до інших, включно з російськими. Це дуже важливо, адже до західних організацій, як ми бачимо, сепаратисти ставляться з підозрою і, якщо не блокують, то обмежують їх діяльність.

Залучення ж російських організацій може стати непоганим тактичним ходом. Він не гарантує успіху, але дозволить уникнути хоча б заперечення і неприйняття їх діяльності «з порога». Можна спробувати діяти і через російських правозахисників у тому числі, щоб натиснути на сепаратистів.

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Події

Вчора, 21:37

thumb img
В Україні вперше запровадили електронну чергу в перші класи на блокчейні
Країни

Вчора, 14:41

thumb img
Де була земля, тепер море. Наслідки катастрофічного циклону в Південній Африці в 10 фотографіях
Політика

Вчора, 21:27

thumb img
Бойко і Королевська вирішили попрацювати у "штабі Порошенка": головне з інтерв'ю Вілкула