Інша Україна

22 вересня 2017, 19:57
1329
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У цілому, я оцінюю останні три роки реформ в Україні позитивно

Україна стала іншою країною, порівняно з тим, що було три роки тому. Були зроблені реальні спроби боротьби з корупцією, були прийняті відповідні закони і створені нові установи. Хотілося б сподіватися, що вони скоро будуть готові взятися за найбільш серйозні злочини. Уже розпочато справи проти високопосадовців і політиків.

Громадськість має доступ до інформації про доходи і багатство тих, хто відчуває спокусу до отримання хабарів. Все це важливо, тому що корупція, мабуть, є матір'ю всіх проблем в Україні. Інший спосіб впоратися з цими проблемами – подальша децентралізація. Це призводить до зниження інституційних проблем, спрощення правил та процедур. Багато питань можуть вирішуватися дешевше і ефективніше на місцевому, а не на державному рівні.

Що стосується економіки, уряд перебуває в тісному контакті з Європейською комісією, МВФ і Світовим банком. Це гарант довгострокового успіху. Були здійснені деякі структурні зміни, зокрема публічні торги. Деякі зміни введуть найближчим часом – наприклад, пенсійну реформу. Але ми ще не впевнені, що українська економіка стане сучасною та інноваційною.

Ми ще не впевнені, що українська економіка стане сучасною та інноваційною

У громад тепер є власні бюджети і можливість приймати рішення, що відповідають потребам місцевих жителів, але реальна місцева демократія в Україні тільки зароджується. Потрібно більше рішучості для того, щоб деолігархізувати політичну систему, реформувати судову систему і дерегулювати економіку.

У цілому, я оцінюю останні три роки реформ в Україні позитивно. Я усвідомлюю, що країні довелося зіткнутися спочатку з гарячою, а потім із замороженою війною на сході. Їй також довелося мати справу з важкою економічною кризою і стабілізацією своєї фінансової системи. Але українці мають чіткі плани реформ і спроби їх реалізувати. Я впевнений, що ви на правильному шляху.

Текст опублікований у журналі Новое Время за 15 вересня 2017 року. Републікація повної версії тексту заборонена

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє. Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Лекція НВ

ВЕЛИКІ ГРОШІ З ЄВГЕНОМ ЧЕРНЯКОМ

Три години практичних порад та відповідей на будь-які питання від голови наглядової ради Global Spirit та автора популярного YouTube-каналу про бізнес та фінанси — Big Money

Докладніше

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Вчора, 13:11

img
У Раду проходять п’ять партій — загальнонаціональне опитування
Політика

Вчора, 14:31

img
Реванш агресора. Як Україна реагує на повернення РФ до складу ПАРЄ
Геополітика

Вчора, 13:34

img
Що таке ПАРЄ та які права вона повернула Росії. Максимально стисло.