Головна битва попереду

1 березня 2018, 16:41
3745
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Про прийняття в першому читанні законопроекту про Антикорупційний суд

Мені дуже хотілося б написати про # Перемогу, але в дійсності на цей момент це лише процедурне рішення. Ми прийняли абсолютно неприйнятну чернетку, мінімум п'ять положень якої не відповідають вимогам і критеріям Венеціанської комісії, МВФ і Світового банку.

Справа в тому, що парламент був поставлений президентом перед цинічним вибором – або прийняти документ в першому читанні і пізніше спробувати його поліпшити, або провалити і дозволити президенту уникнути відповідальності за поганий законопроект. Жоден альтернативний законопроект основою для створення Антикорупційного суду стати не міг, оскільки Конституція прямо вказує, що нові суди в Україні створюються тільки законом, проект якого вносить президент України (ст. 125). Якби парламент вирішив взяти за основу будь-який інший документ, надалі це могло б стати підставою для ліквідації Вищого антикорупційного суду.

Парламент був поставлений президентом перед цинічним вибором

Тож головна битва попереду – у нас є два тижні для внесення правок. Припускаю, що поправок буде дуже багато і протистояння з комітетів перенесеться в зал.

Наскільки я розумію, команда президента готова піти на будь-які поступки, крім головної – ролі Громадської ради міжнародних експертів, яка повинна займатися попереднім відбором кандидатів у судді Вищого Антикорупційного суду.

Нагадаю, згідно з проектом для відбору суддів Антикорсуду буде сформована Громадська рада міжнародних експертів, куди увійдуть кандидати, запропоновані міжнародними організаціями, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів України. Що важливо, склад цієї Ради буде визначати Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС), а не Громадська рада доброчесності, дію якої для Антикорупційного суду скасовано.

Рада міжнародних експертів буде виносити своє рішення щодо кожного кандидата в судді Антикорсуду. Але якщо рада експертів вирішить, що кандидат на посаду судді не відповідає критеріям, то... нічого страшного. Це рішення може бути скасоване рішенням ВККС, за яке проголосує 11 з 16 її членів.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Travel

Вчора, 20:44

thumb img
Далекий континент. Чим може підкорити українця Австралія
Події

Вчора, 16:12

thumb img
Циркове лобі vs активісти. Як в Україні та світі відмовляються від цирків з тваринами
Інновації

Вчора, 20:00

thumb img
Куди ви пхаєтесь. Білл Гейтс закликав забути про космос і розв'язати 10 глобальних проблем планети Земля